Hodil si policajt sám pod nohy výbušku, aby vyprovokoval situáciu? Polícia to odmieta (Video)

Po utorkovom veľkom protivládnom proteste sa internetom šíria rôzne videá. Na jednom z nich mal podľa ľudí policajt pred Úradom vlády hodiť sám sebe pod nohy výbušnú pyrotechniku a mal podľa ľudí sám vyprovokovať situáciu.

Polícia sa od tejto skutočnosti dištancuje a celé video označila ako HOAX, s tým, že policajti odrážali pyrotechniku rukami a obrannými štítmi.

“Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave sa v súvislosti s medializovanými informáciami, v zmysle ktorých mali príslušníci poriadkových jednotiek počas bezpečnostného opatrenia dňa 17.11.2020 pred Úradom vlády SR hádzať medzi občanov pyrotechnické predmety dištancuje od uvedených tvrdení. Príslušníci poriadkových jednotiek počas priebehu zhromaždení odvracali rukami a obrannými štítmi pyrotechnické predmety, ktoré boli zo strany zúčastnených osôb hodené proti nim. Zásahové výbušky zo strany policajtov poriadkových jednotiek neboli použité. S prihliadnutím na vyššie uvedené skutočnosti vylučujeme použitie zásahových výbušiek príslušníkmi poriadkových jednotiek počas predmetných verejných zhromaždení.” informuje Polície.

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!