Hlinov kandidát do Európskeho parlamentu podporuje homosexuálov a povinné kvóty mu tiež nevadili - MAGAZÍN 1
Slovensko

Hlinov kandidát do Európskeho parlamentu podporuje homosexuálov a povinné kvóty mu tiež nevadili

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ivan Štefanec opätovne kandiduje do Európskeho parlamentu, ale tento krát na kandidátke KDH, ktorému šéfuje Alojz Hlina. V roku 2014 sa do bruselského parlamentu dostal na kandidátke SDKÚ.

Portál HlavnéSprávy.sk prišiel so správou, že líder kandidátky KDH Ivan Štefanec pod vedením Alojza Hlinu je zástancom registrovaných partnerstiev homosexuálov a bol aj podporovateľom povinných kvót prerozdeľovania migrantov do celej Európy (aj na Slovensko). Pri hlasovaní za povinné kvóty sa zdržal a teda ich podporil, pretože nehlasoval proti ním.

Pre Denník N sa vyjadril ešte v roku 2015 “Každý občan, bez ohľadu na svoje vyznanie, sexuálnu orientáciu, musí mať rovnaké práva. To som presadzoval a aj budem. Pokiaľ chcú ľudia takto žiť, môžem ich v tom len podporovať – pokiaľ budú takto šťastnejší.”

Štefanec následne povedal, že síce manželstvo považuje za zväzok muža a ženy, no napokon dodal: “otvorene hovorím, že s registrovanými partnerstvami nemám problém.”

Je dôležité upozorniť hlavne konzervatívnych voličov, ktorí volia KDH z ich kresťanského presvedčenia, že, táto strana, už dávno nenesie hodnoty, ktoré skrýva vo svojom názve.

Veď samotný predseda strany Alojz Hlina má veľmi dobré vzťahy s neoliberálmi na Slovensku a chystá koalíciu práve s týmito stranami.

zdroj: hlavnespravy.sk foto: sme.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *