Slovensko

Hlavný hygienik dal Holému výnimku, aby si mohol bez testu a karantény lietať za rodinou. Papalášstvo?

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ďalšie papalášstvo vo vládnej koalícii? Kým Slováci musia trpieť doma, nemôžu navštevovať svoje rodiny a často prichádzajú o prácu v tejto ťažkej dobe, tak vicepremiér Štefan Holý zo strany Borisa Kollára si lieta za rodinou do Veľkej Británie, ako by sa nič nedialo.

Prečo? Pretože hlavný hygienik mu dal výnimku a po návrate z tejto krajiny nemusí ísť ani do karantény ani na testovanie. To je život čo?

„Hygienik Mikas je riadna bábka. Doslova poskok papalášov, najmä Igora a zbohatlíkov od Kollárovcov. Trestné oznámenie sme už podali, skôr či neskôr sa aj on bude zodpovedať spravodlivosti. P.S.: Pán Holý z papaláškeho SME Rodina chodí do Británie súkromne za rodinou, a nie pracovne – reprezentovať štátne záujmy. Čiže žiadnu výnimku mať nemôže, len zneužíva svoje postavenie.“ napísal europoslanec za ĽSNS Milan Uhrík.

K celej veci sa vyjadril aj podpredseda mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko Michal Truban: „Vybavovanie výnimiek na súkromné cesty papalášov oslabuje autoritu úradov a pravidiel, ktoré majú chrániť naše zdravie a tým aj vôľu ľudí rešpektovať ich. Nie je to len hanba, je to nebezpečné. Hlavný hygienik musí túto a všetky prípadné ďalšie takéto výnimky okamžite zrušiť. Rozumiem, že štátni predstavitelia a zamestnanci pri práci vo verejnom záujme niekedy potrebujú mať nastavené špeciálne pravidlá, tie ale musia byť riadne odôvodnené a bezpečné. Súkromné cesty do toho nespadajú ani ako zlý vtip.“