Slovensko

Historický moment? S Kotlebovcami do Bratislavy príde protestovať aj Robert Fico a Andrej Danko

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Po prvom veľkom protivládnom proteste z októbra sa chystá ďalší už 17.novembra v Bratislave. Tento bude však trochu iný.

Ako na prvý, tak aj na tento druhý protest začali najviac pozývať ľudia z radov Kotlebovcov. Aj keď nie sú organizátormi protestu, v ich skupinách či na ich profiloch sme videli najviac podporovateľov týchto protestov práve z okolia ĽSNS. Milan Mazurek a Milan Uhrík boli prvými, ktorí na sociálnych sieťach pozvali ľudí 17. novembra o 16:00 sa „prechádzať za slobodu a demokraciu“ na Hodžovo námestie pred Prezidentským palácom.

Ešte v ten deň sa k ním pripojila strana Smer, ktorá vo svojom videu kritizuje vládu Igora Matoviča. Podľa nich má premiér Matovič záľubu v porušovaní základných ľudských práv a slobôd a preto podporia občiansky protivládny protest.

Následne sa k ním pridala aj SNS a Andrej Danko, ktorý uverejnil príspevok „Nebite nás už nikdy!“.