Slovensko

Herák mal zneužiť ďalšie dieťa: Rovno v tábore na Vianoce sa vyzliekol a ľahol si na ňu, tvrdí obeť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bývalý člen OĽANA Ján Herák a poslanec NR SR, ktorý sa dostal do parlamentu vďaka Igorovi Matovičovi už čelí ďalšiemu sexuálnemu zneužívaniu detí. Jedno dievča malo 14 a druhé 16 rokov. Herák. Poslanec sa chválil, že vie ako pracovať s deťmi z detských domovov.

Teraz podľa informácii Markízy polícia obnovila prípad z roku 2018, kde Herák čelil trestnému stíhaniu zo sexuálneho zneužitia 16-ročného dievčaťa. Z činu ho napokon neobvinili a stíhanie zastavili, prokuratúra však dala pokyn prípad opäť otvoriť.

K tomuto ďalšiemu znásilneniu malo prísť údajne vo vianočnom tábore pre deti z detských domovov. TVnoviny informujú, že obeťou bola 16-ročná slečna, chovankyňa jedného z domovov. Dievča opísalo, ako ho poslanec, ktorý pôsobil ako vedúci tábora, vyzliekol a vykonal na ňom súlož.