Slovensko

Heger: Reštauráciám DPH neznížime a učitelia môžu zabudnúť na vyššie platy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Premiér Eduard Heger v diskusnej relácii V politike kritizuje ľudí protestujúcich proti opatreniam v predajniach potravín. „Nie je možné, aby sa ľudia báli v potravinách nakupovať, lebo tam prídu nejakí grázli,“ povedal Heger na TA3.

Bude sa zaujímať o to, prečo policajti v takýchto situáciách nezasiahnu. „Je to hlučná skupinka, ktorá sa snaží tvrdiť, že takíto sú Slováci. No nie sú,“ hovorí premiér. Zároveň poďakoval zodpovedným ľuďom. Na vyhlásenie núdzového stavu ani na zavedenie povinného očkovania podľa premiéra Eduarda Hegera nie je politická vôľa.

Premiér kritizuje Borisa Kollára za jeho postoj k reforme nemocníc: „Boris Kollár opakuje klamstvá, ktoré začala šíriť opozícia,“ povedal Heger. Kollárovi sa snaží vysvetľovať, že skutočne nejde o rušenie lôžok. „On tieto argumenty počúva a či sa podľa nich rozhodne, to je na ňom, ja to neviem ovplyvniť.“

Vláda podľa neho neplánuje znižovať DPH pre reštaurácie a služby zasiahnuté pandémiou, povedal premiér Heger. Takáto pomoc podľa neho nie je adresná a týkala by sa aj ľudí, ktorí ju nepotrebujú. Učitelia podľa neho taktiež môžu zabudnúť na vyššie platy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *