adplus-dvertising

Grécky premiér kritizuje aj Slovensko: „Nechcete migrantov, ale využívate výhody EÚ?!“

„Nemožno využívať výhody schengenského priestoru voľného pohybu a zároveň odmietať deliť sa o záťaž plynúcu z migrácie, ako to robia niektoré východoeurópske štáty.“ dnešnému vydaniu nemeckého denníka Handelsblatt to povedal grécky premiér Kyriakos Mitsotakis.

V rozhovore kritizoval krajiny východnej časti Európskej únie tiež kvôli neochote prijať časť detí (migrantov) bez sprievodu z gréckych utečeneckých zariadení (poz. r.: veľké množstvo migrantov sa však len tvári, že sú ešte deťmi a často krát majú viac ako 30 rokov, nemajú však doklady a je ťažké identifikovať ich vek).

„Nie je možné, aby krajiny EÚ využívali výhod schengenského priestoru a zároveň sa zdráhali deliť sa o náklady, ako to robia niektoré východoeurópske štáty,“ povedal Mitsotakis.

Podľa neho EÚ v súčasnosti pozerá na krajiny, ako je Grécko, ako „na pohodlné parkovisko pre utečencov a migrantov“. „Už to nemienim ďalej akceptovať … Európa zatiaľ strká v migračnej politike hlavu do piesku,“ dodal konzervatívny politik, ktorý na čele gréckej vlády stál po júlových voľbách uviedla ČTK.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.