Politika

Grécko začína dávať migrantom 2000€, aby sa vrátili domov

Grécka vláda začala dávať 2000 eur žiadateľom o azyl nachádzajúcim sa na rôznych ostrovoch v Egejskom mori, aby ich motivovala k návratu do ich domovských krajín.

Program dobrovoľného návratu a reintegrácie (AVRR), ktorý financuje Európska únia (EÚ), sa snaží podporiť žiadateľov o azyl, ktorí sa chcú vrátiť do svojich krajín. Zároveň pomáha ostrovom v Egejskom mori, z ktorých mnohé sú zaplavené migrantmi.

Program bol pôvodne spustený v marci, ale zostal z veľkej časti neaktívny kvôli uzavretiu hraníc spôsobenému pandémiou koronavírusu. V stredu o tom informoval grécky denník Preto Thema.

Toto oznámenie sa tiež časovo zhodovalo s prívalom migrantov, ktorí sa začiatkom tohto roka pokúsili prejsť do Grécka potom, čo turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan otvoril brány do Európy pre migrantov v Turecku.

Grécki predstavitelia odhadovali, že sa do krajiny pokúsilo prejsť viac ako 50 000 migrantov, než bol Erdogan nútený uzavrieť hranice kvôli epidémii koronavírusu.

Minister pre migráciu a azyl, Notis Mitarakis k programu AVRR uviedol: „Po obnovení nútených deportácií sa v nasledujúcich týždňoch zameriame na prvé lety dobrovoľných návratov. Vykonávame prísnu, ale spravodlivú prisťahovaleckú politiku a usilujeme o dekontamináciu ostrovov i celej krajiny z prudkého nárastu migračných tokov v predchádzajúcich rokoch.“

Celkom 5 000 žiadateľov o azyl má nárok na granty vo výške 2 000 eur (1,800 £ / 2,350 $) s kvalifikáciou zahŕňajúce príchod na ostrovy Leros, Samos, Lesbos, Kos, alebo Chios do konca minulého roka.

Na mnohých gréckych ostrovoch naďalej žije počet migrantov ďaleko presahujúci kapacitu prijímacích stredísk, ktoré sa na nich nachádzajú, najmä na Lesbose, kde vraj v marci žilo najmenej 19 000 obyvateľov neslávne známeho tábora Moria.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

7 Replies to “Grécko začína dávať migrantom 2000€, aby sa vrátili domov

    1. Pravda!!! Ale to platila preto, lebo nebola schopná sa brániť a vyšlo ju to dokonca ešte aj lacnejšie. EU stačilo potopiť cca 5 či 10 pašeráckych člnov a problém s migrantami by bol nadobro zažehnaný. A čo sa týka strát na životoch? Tak tých EU zničila omnoho viac v teroristických vojnách čo vedie spolu s USA pod kuratelou NATO!!! Afganistan, Irak, Líbya, Sýria, Srbsko. Koľko povraždili civilistov? Ale tu ide zrejme o niečo iné. Tu ide o zničenie Európy ako takej. Preto by malo Slovensko okamžite vystúpiť z tohoto spolku bláznov. Už včera bolo neskoro.

  1. Tak toto snáď nemyslia vážne? Potom by sme mali aj my isť do Grécka na dovolenku, aby nám Gréci dali len tak 2000€!!! Pridajú sa čo poviete? Tak toto je už fakt choré!!! Toto je vrchol debility!!! A Slovensko dobrovoľne vstúpilo do spolku takýchto idiotov!!! Toto je totižto niečo čo sa inak ani nedá povedať!!! Každý normálny štát si chráni svoje hranice a narušiteľa buď to zastaví, alebo zlikviduje!!! Mysleniu zdar!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *