Slovensko

Grécko začína dávať migrantom 2000€, aby sa vrátili domov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Grécka vláda začala dávať 2000 eur žiadateľom o azyl nachádzajúcim sa na rôznych ostrovoch v Egejskom mori, aby ich motivovala k návratu do ich domovských krajín.

Program dobrovoľného návratu a reintegrácie (AVRR), ktorý financuje Európska únia (EÚ), sa snaží podporiť žiadateľov o azyl, ktorí sa chcú vrátiť do svojich krajín. Zároveň pomáha ostrovom v Egejskom mori, z ktorých mnohé sú zaplavené migrantmi.

Program bol pôvodne spustený v marci, ale zostal z veľkej časti neaktívny kvôli uzavretiu hraníc spôsobenému pandémiou koronavírusu. V stredu o tom informoval grécky denník Preto Thema.

Toto oznámenie sa tiež časovo zhodovalo s prívalom migrantov, ktorí sa začiatkom tohto roka pokúsili prejsť do Grécka potom, čo turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan otvoril brány do Európy pre migrantov v Turecku.

Grécki predstavitelia odhadovali, že sa do krajiny pokúsilo prejsť viac ako 50 000 migrantov, než bol Erdogan nútený uzavrieť hranice kvôli epidémii koronavírusu.

Minister pre migráciu a azyl, Notis Mitarakis k programu AVRR uviedol: „Po obnovení nútených deportácií sa v nasledujúcich týždňoch zameriame na prvé lety dobrovoľných návratov. Vykonávame prísnu, ale spravodlivú prisťahovaleckú politiku a usilujeme o dekontamináciu ostrovov i celej krajiny z prudkého nárastu migračných tokov v predchádzajúcich rokoch.“

Celkom 5 000 žiadateľov o azyl má nárok na granty vo výške 2 000 eur (1,800 £ / 2,350 $) s kvalifikáciou zahŕňajúce príchod na ostrovy Leros, Samos, Lesbos, Kos, alebo Chios do konca minulého roka.

Na mnohých gréckych ostrovoch naďalej žije počet migrantov ďaleko presahujúci kapacitu prijímacích stredísk, ktoré sa na nich nachádzajú, najmä na Lesbose, kde vraj v marci žilo najmenej 19 000 obyvateľov neslávne známeho tábora Moria.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *