Grécki tankisti strážiaci hranice s Tureckom držia nápis: “Sme pripravení!”

Súčasťou 4. armádneho zboru, ktorý bol gréckou vládou vyslaný na hranice s Tureckom brániť migrantom v nelegálnom vstupe do krajiny, je aj tankový pluk. Jeho príslušníci nafotili jednoduchú a jasnú správu pre migrantov a ich tureckých pašerákov.

Na transparente je grécky napísané “Sme pripravení!”. Tankisti obrázok umiestnili na twitterovom účte svojej jednotky. Jednoznačnosť a zrozumiteľnosť odkazu sa zapáčila i gréckym policajtom a príslušníkom tajných služieb.

Teraz ho s pomocou svojich hackerov šíria aj na mobily migrantov, ktoré boli lokalizované na hranici s Gréckom. Spolu s informáciou, že vojaci na hraniciach sú vybavení ostrou muníciou.

Pýtate sa ako je možné, že Grécko, ktoré niekoľko rokov nebránilo migrantom vo vstupe do EÚ, teraz prudko otočilo politický kurz? Je tomu tak preto, že od novembra 2019 v Grécku vládne nová vláda premiéra Kyriakosa Mitsotakisa z konzervatívnej strany Nová demokracia. Súčasný grécky premiér ihneď po nástupe do funkcie upozornil, že Grécko poskytlo azyl najväčšiemu počtu utečencov v Európe, ale že ďalší stále prichádzajú. “Toto musí skončiť!”, Varoval Mitsotakis už v novembri v inauguračnom prejave. Jeho vláda v priebehu niekoľkých mesiacov sprísnila podmienky pre vyplácanie sociálnych podpôr migrantom, píše Ivan David (SPD).

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *