Zo sveta

Grécki tankisti strážiaci hranice s Tureckom držia nápis: „Sme pripravení!“

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Súčasťou 4. armádneho zboru, ktorý bol gréckou vládou vyslaný na hranice s Tureckom brániť migrantom v nelegálnom vstupe do krajiny, je aj tankový pluk. Jeho príslušníci nafotili jednoduchú a jasnú správu pre migrantov a ich tureckých pašerákov.

Na transparente je grécky napísané „Sme pripravení!“. Tankisti obrázok umiestnili na twitterovom účte svojej jednotky. Jednoznačnosť a zrozumiteľnosť odkazu sa zapáčila i gréckym policajtom a príslušníkom tajných služieb.

Teraz ho s pomocou svojich hackerov šíria aj na mobily migrantov, ktoré boli lokalizované na hranici s Gréckom. Spolu s informáciou, že vojaci na hraniciach sú vybavení ostrou muníciou.

Pýtate sa ako je možné, že Grécko, ktoré niekoľko rokov nebránilo migrantom vo vstupe do EÚ, teraz prudko otočilo politický kurz? Je tomu tak preto, že od novembra 2019 v Grécku vládne nová vláda premiéra Kyriakosa Mitsotakisa z konzervatívnej strany Nová demokracia. Súčasný grécky premiér ihneď po nástupe do funkcie upozornil, že Grécko poskytlo azyl najväčšiemu počtu utečencov v Európe, ale že ďalší stále prichádzajú. „Toto musí skončiť!“, Varoval Mitsotakis už v novembri v inauguračnom prejave. Jeho vláda v priebehu niekoľkých mesiacov sprísnila podmienky pre vyplácanie sociálnych podpôr migrantom, píše Ivan David (SPD).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *