Gréci chvália slovenských hasičov a našu techniku. Myslia si, že u nás sa nekradne a preto sme tak na úrovni - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Gréci chvália slovenských hasičov a našu techniku. Myslia si, že u nás sa nekradne a preto sme tak na úrovni

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slovenskí hasiči odišli pomáhať do ohňom skúšaného Grécka, kde za pomoci niekoľkých kusov ťažkej techniky bojujú s horúcim živlom.

Na internete sa objavila reportáž z gréckej televízie, kde v priamom prenose ďakujú slovenským hasičom. Pod videom sa objavili komentáre od samotných Grékov, ktorí obdivujú slovenskú techniku.

“Cudzinci prišli poriadne vycvičení s najmodernejšími šelmami a najmoderenejším vybavením, zatiaľ čo naši bojujú čiapkami, zalievacími hadicami, postrekovačmi a s deravým oblečením. Budeme celý život, krajina tretieho sveta v Európe” napísal jeden z Grékov pod reportážou o slovenských hasičoch.

Ostatní Gréci mu na to odpísali, že asi Slovensko nekradne toľko peňazí zo štátu a nedávajú peniaze na vymývanie mozgov. Problém v Grécku bude asi podobný tomu na Slovensku. Jeden z Grékov odpísal, že slovenskí hasiči asi nebudú z bohatej krajiny, ale podľa všetkého sme lepšie organizovaní, čo podľa neho v Grécku chýba.