Gibraltár a Island zažívajú masívny nárast covidových prípadov napriek viac ako 90% zaočkovanej populácie - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Gibraltár a Island zažívajú masívny nárast covidových prípadov napriek viac ako 90% zaočkovanej populácie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Štatistiky z niekoľkých krajín ukazujú, že očkovaní ľudia šíria Covid-19, pretože dôkazy nasvedčujú tomu, že vakcína v skutočnosti spôsobuje vírusové varianty a infekcie, ako aj odborníci predpovedali.

Na Gibraltáre, polostrove v Španielsku, je takmer 99% populácie plne očkovanej. Do 1. júna bolo plne očkovanej vyše 99% populácie Gibraltáru. Od tej doby sa počet nových prípadov COVID denne zvýšil o viac ako 2500%.

Napriek vysokej zaočkovanosti sa zdá, že počet covidových prípadov stúpa a zvyšuje sa o 2500 percent denne.

Údaje sa zhodujú so štatistikami pozorovanými v Izraeli, ktoré ukazujú, že variant delta bujnie napriek tomu, že väčšina populácie je plne očkovaná.

V utorok informovali izraelské médiá, že ľudia, ktorí už boli nakazení covidom, mali 7x nižšiu pravdepodobnosť, že budú znovu nakazení, než tí, ktorí boli očkovaní, čo svedčí o sile prirodzenej imunity.

Podobne na Islande, na ostrove, kde je očkovaná takmer celá dospelá populácia, pribúda prípadov Covidu-19.

“Zem je rajom vakcín,” hlásil novinár Alex Berensen. “90% ľudí vo veku 40-70 rokov a 98% (!) Osôb starších ako 70 rokov je plne očkovaných.”

V utorok dokonca hlavný islandský epidemiológ naznačil, že určité obmedzenia vrátane Lockdownu proti COVID-19 by mohli zostať v platnosti až 15 rokov.

Singapur sa tiež javí ako ďalšia krajiny, kde sa zdá, že očkovaní šíria Covid, pričom vláda odhalila, že asi tri štvrtiny nových infekcií Covid-19 pochádzajú od očkovaných ľudí.

Medzitým vo Švédsku, kde sa miera očkovanie pohybuje na nízkych 39 percentách a vláda neprikazuje rúška a došlo k nulovým úmrtiam na Covid.