Spoločnosť

Firma z Košíc má certifikát na test koronavírusu a médiá a vláda sú ticho! Prečo?

Na východnom Slovensku pôsobí firma, ktorá je schopná vyrábať kvalitné testy na koronavírus. Informovala o tom lokálna televízia Región, no médiá hlavného prúdu sa touto potenciálne prelomovou témou zatiaľ nezaoberali.

Na sociálnych sieťach sa objavilo video, v ktorom riaditeľ televízie Región Vladimír Seman hovorí o tom, že v Košiciach pôsobí farmaceutická spoločnosť, ktorá je schopná vyrábať testy na COVID-19 v požadovanej kvalite.

„V nijakom masmédiu som doposiaľ nezaregistroval informáciu o tom, že by nejaký slovenský výrobca ponúkal testy na koronavírus v primeranej kvalite. Nie také jednoduchšie testy, ktoré doviezla ešte predošlá vládna garnitúra a ktoré sa ukazujú byť v konečnom dôsledku zbytočnými.“

Seman pripomína, že aj TV Markíza v hlavnom spravodajstve 28. marca uviedla, že na Slovensku testy nie sú k dispozícii, a preto je potrebné ich doviezť okolo 50-tisíc.

Vyjadroval sa vtedy k tomu aj exkandidát na prezidenta, vedec Robert Mistrík, ako nový člen permanentného krízového štábu pre koronavírus, ktorý zriadil premiér Igor Matovič.

Slovenský test na koronavírus z Košíc má certifikát o vysokej kvalite a je lacnejší! Všetci mlčia!

Mistrík na otázku, či sa testy dajú vyrábať na Slovensku novinárovi TV Markíza odpovedal: „To je dobrá otázke, ale ešte dnes by som sa k nej nevyjadroval.“ Podľa Mistríka je potrebné počkať „pár dní“, či sa ukážu nejaké možnosti domácej výroby testov.

Podľa novinára Vladimíra Semana išlo o „vyhýbavú odpoveď“, keďže má informáciu, že v Košiciach existuje spoločnosť, ktorá údajne disponuje certifikátom potvrdzujúcim, že firma dokáže vyrobiť „státisíce kusov“ testov za „polovičnú cenu“ v porovnaní so zahraničnými výrobkami.

„Táto firma ponúkla tieto testy aj ústrednému krízovému štábu,“ podotkol vo videu Seman. Ponúkané testy podľa neho dokážu identifikovať prítomnosť vírusu hneď v začiatkoch infekcie pred nástupom symptómov. ide vraj o tzv. RT-PCR test, ktorý odporúčala aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

Seman nerozumie tomu, prečo túto skutočnosť na tlačovej konferencii nespomenul vedec Robert Mistrík. „Je veľmi málo pravdepodobné, že by o nej nevedel. Skôr si myslím, že išlo o istý nesúlad, o isté nedocenenie situácie a obávam sa, že to nie je dobre. Tu totiž nejde o politikárčenie… Ide o zverejnenie dôležitej informácie, ktorá súvisí so základnými vitálnymi funkciami celej spoločnosti.“

Následne Seman v blogu dodal, že ide o firmu DB Biotech, a.s z Košíc.

zdroj: badatelia.com

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

7 Replies to “Firma z Košíc má certifikát na test koronavírusu a médiá a vláda sú ticho! Prečo?

 1. Škoda,že táto firma nesidli v Bratislave,Trnave,Nitre….to by už dávno si vláda všimla a boli by toho plné médiá.Ale nakoľko je to na východe vláda sa tým nezaoberá…
  veď čo si to dovolili na východe ….
  Veď mi východniari ani nie sme súčasťou republiky…..
  Myslím,že hovorím za veľa východniarov!!!!!!

 2. He leído con gran interés su artículo sobre Firma z Košíc má certifikát na test
  koronavírusu a médiá a vláda sú ticho! Prečo?
  y puedo decir que es uno de los mejores artículos que he leído.

  Es por eso que quiero compartir un sitio web que me ha ayudado mucho a perder peso, y ahora estoy feliz de nuevo:
  https://bit.ly/3bWh8jG

 3. For example, instead of just starting out „Humidity is important too!“ it’s helpful if you start with some context like „User Squiggly1234 has a point about chocolate storage temperature, but has missed one important variable“ and then go on to talk about humidity. That way other commenters won’t be confused as to why you started talking about bad hair weather on a post about chocolate.
  I know as you’re writing your comment *you* know what you’re responding to—maybe it’s the article or video or maybe it’s someone else’s comment, but when people come to the page later and read the comments, it isn’t always immediately clear what you’re talking about. It’s most important to provide context when there are a lot of comments. If comments are coming in really fast, for example, yours can get separated from the comment to which you’re responding.

 4. People have different reasons for writing blog comments. What’s yours? Are you trying to get the attention of an influential blogger? Drive traffic to your own blog? Establish yourself as an expert on a topic? Do you appreciate the person’s work and want to say thank you or brighten his or her day? Do you disagree so strongly with what you’re viewing or reading that you simply can’t let it stand without a rebuttal? Sometimes, understanding your motivation will help you decide what kind of comment to write.
  On a brighter note, doing some research and commenting on popular blogs with high quality useful content can build your online credibility and business brand.

 5. People have different reasons for writing blog comments. What’s yours? Are you trying to get the attention of an influential blogger? Drive traffic to your own blog? Establish yourself as an expert on a topic? Do you appreciate the person’s work and want to say thank you or brighten his or her day? Do you disagree so strongly with what you’re viewing or reading that you simply can’t let it stand without a rebuttal? Sometimes, understanding your motivation will help you decide what kind of comment to write.
  On a brighter note, doing some research and commenting on popular blogs with high quality useful content can build your online credibility and business brand.

 6. This is the perfect post to comment on because its based on exactly the same topic as what i have written about.
  You’d have to think the best time and place to leave a comment is on a post based on the same topic you have just written about. This will give you the best chance to impress the readers of that post and therefore be the most effective way to upstage the post author and get targeted traffic back to your site.

 7. An avatar should be an image of the comment authors face and the name should be the real name of the comment author.
  Something i don’t do enough of is comment on the same topic i have just written about based on my own personal experience.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *