Fínska europoslankyňa: "Brexit je víťazstvom obyčajných ľudí nad elitou!" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Fínska europoslankyňa: “Brexit je víťazstvom obyčajných ľudí nad elitou!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Fínska euroskeptická europoslankyňa vyhlásila, že Spojené kráľovstvo “zvíťazí” (keď bude) mimo EÚ, a uviedla, že v nasledujúcom desaťročí bude v Európe obnovená národná suverenita.

V prejave pred hlasovaním o brexite v Európskom parlamente v Bruseli, Laura Huhtasaariová z euroskeptickej strany Praví Fíni uviedla: “Je to konečné odpočítavanie. Piatok bude pre Spojené kráľovstvo skvelým dňom!”

“Brexit je víťazstvom obyčajných Britov proti nadnárodným korporáciám, zvláštnym záujmom a iným elitám.”

Bývalá fínska parlamentná poslankyňa a prezidentská kandidátka v roku 2018 pokračovala: “Stratégia 2020 je desaťročie, kedy národný štát v Európe dosiahne konečného návratu. Nadnárodná, nezodpovedná byrokracia bude zrušená v prospech skutočnej demokracie na národnej úrovni.”

“Británia zvíťazí mimo EÚ. Ostrovný národ započal osvietené hnutie, ktoré nemožno zastaviť. “

Predpovede pani Huhtasaariovej sú v rozpore s prijatou múdrosťou od vyšších postáv v Európskej únii. Predtým počas parlamentného zasadania, europoslanec a horlivý federalista Guy Verhofstadt tvrdil, že lekcia, ktorú si EÚ musí vziať od Brexitu, nie je menej Európy, ale viac Európy, vrátane odobratia ešte väčšej autonómie členským štátom.

Verhofstadt vyhlásil: “Táto lekcia, vážení kolegovia, nemá zrušiť úniu, ako niektorí tvrdia. Poučenie je hlboko úniu reformovať. V nasledujúcich rokoch vytvoriť skutočnú úniu.

Pani Huhtasaariová vzdala hold svojim euroskeptickým kolegom, pochválila stranu Nigela Farage a vo svojich záverečných poznámkach uviedla: “Zbohom strana pre Brexit. Milujem vás ľudí! “

Europoslanec Jaak Madison z estónskej konzervatívnej ľudovej strany sa už skôr odvolával na hospodársku budúcnosť Británie po opustení EÚ a uviedol: MMF (Medzinárodný menový fond) minulý týždeň predpovedal, že britská ekonomika v nasledujúcich dvoch rokoch porastie. Po Brexite ešte rýchlejšie, než ekonomika eurozóny.

“To znamená, že všetci (presadzujúce zotrvanie) klamali, že britská ekonomika sa zrúti. Oni proste klamali. “

Pán Madison pokračoval: “Ak Spojené kráľovstvo rastie rýchlejšie ako EÚ, znamená to, že EÚ robí niečo veľmi zle. Ak sme tak úspešní, prečo sme tak pomalí a oni sú tak rýchli. “

Európsky parlament schválil dohodu o Brexite pomerom hlasov 621 ku 49 (13 sa hlasovania zdržali).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *