Filipínsky prezident rozdáva ľudom zbrane, aby mu pomohli v boji proti drogám a korupcii - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Filipínsky prezident rozdáva ľudom zbrane, aby mu pomohli v boji proti drogám a korupcii

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Filipínsky prezident Rodrigo Duterte sľúbil, že poskytne niektorým členom verejnosti zadarmo zbrane, aby pomohli v boji proti obchodníkom s drogami a korupciou v krajine.

Duterte oznámil, že uvažuje o rozdaní 42 000 zbraní vodcom komunít, ktorí by mu pomohli splniť jeho sľub vykoreniť korupciu a zločin na Filipínach.

Denník New York Times napísal: Filipíny sľúbili, že členom verejnosti dajú zadarmo zbrane – ak sľúbia, že ich budú používať v boji proti drogám a zločinu.

Prezident Rodrigo Duterte uviedol, že zvažuje vyzbrojenie 42 000 komunitných vodcov, po konzultácii s políciou a spravodajskou agentúrou.

Martin Dino, zástupca oddelenia zodpovedného za týchto vodcov uviedol, že ručné zbrane budú poskytnuté bezplatne, alebo budú súkromné nákupy dotované, ale iba pre tých, ktorí nie sú zapojení do nelegálneho obchodovania s drogami.

Dino uviedol: “Podmienkou je, aby vodcovia a ich ľudia bojovali s drogami a zločinom. Keby sa spojili so zločincami, zastrelíme ich!”

Duterte opakovane vyhlásil, že do obchodu sú zapojené tisícky úradníkov, bez toho aby poskytol detaily.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *