Slovensko

Európska Únia je obvinená, že je príliš biela. V jej inštitúciách by malo pracovať viac menšín

Správa Európskej komisie o diverzite personálu v inštitúciách Európskej únie EÚ obvinila, že je príliš biela a nemá dostatočné zastúpenie menšinových komunít.

Správa konštatovala, že hoci tvoria etnické menšiny až 10 percent populácie Európskej únie, tak počet etnických menšín v inštitúciách EÚ je ďaleko nižšia.

V dôsledku toho sľúbila Európska únia, že začne vyšetrovanie etnických profilov svojich vlastných zamestnancov, aby stanovila možné kvóty pre politiku náboru, informuje Le Figaro.

Europoslankyňa španielskej Socialistickej strany pracujúcich (PSOE) Monica Silvana, ktorá vedie Proti-rasistickú inter-skupinu Európskeho parlamentu, povedala, že potenciálne zmeny v nábore narazia na ťažkosti.

„Stanoviť kvóty je veľmi ťažké. Keď ich stanovíte pre černochov, tak to môžete urobiť aj pre invalidov, Rómov, … Takýto systém by bolo nemožné vytvoriť. Ale na druhej strane pozitívna diskriminácia podobná rodovej parite by možná bola, „povedala táto europoslankyňa.

Podľa Le Figaro hľadá EÚ študentov z etnických menšín, aby ich nalákala k práci pre Európsku úniu, a vyhlasuje, že manažéri ľudských zdrojov podstúpia školenie o „nevedomej zaujatosti“.

Komisia tiež vyzvala Európsky parlament a Európsku radu, aby tiež zvážili presadzovanie diverzity u ich personálu.

Europoslanec francúzskej krajne ľavicové France Insoumise (FI) Younous Omarjee dodal: „Vnútri európskych inštitúcií možno nájsť rovnaký vzor ako všade po Európe. Farební ľudia obsadzujú tie najmenej cenené pozície a sú často neviditeľní: upratovanie, údržba a bezpečnostný personál. A na vrchole je tá uniformita úplne iná! „

Táto správa nie je prvá, čo EÚ v posledných rokoch kritizuje, že je „príliš biela“.

V roku 2017 bývalý eurokomisár pre migráciu, domáce záležitosti a občianstvo Dimitris AVRAMOPOULOS chválil rad článkov, ktoré uvádzali, že EÚ je príliš biela, a povedal, že EÚ by mala nahradiť bielych pracovníkov „farebnými ľuďmi“.

V Británii mnohé mediálne články obviňujú všetko od vidieka cez hudobný priemysel po svadby, že sú „príliš biele“. Napriek tomu bolo odhalené, že v médiách sú etnické menšiny v skutočnosti značne nad-pomerne zastúpené v porovnaní s ich podielom v obyvateľstve.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!