Európska komisia sa znova vyhráža Poľsku zrušením fondov za ich "homofóbne" postoje - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Európska komisia sa znova vyhráža Poľsku zrušením fondov za ich “homofóbne” postoje

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Regiónom, kde je vraj pestovaná homofóbia, hrozí, že im budú zastavené eurofondy. Odôvodňujú to tým, že v niektorých poľských regiónoch sa politici k LGBTI ľuďom nesprávajú tak, ako by mali.

Oficiálny list Európskej komisie podpísali vysokopostavení úradníci generálny riaditeľ oddelenia Európskej komisie pre regionálnu politiku Marc Lemaître (REGIO) a generálny riaditeľ Joost Korte z oddelenia pre zamestnanosť, sociálne veci a inklúziu (EMPL). Informuje portál Euractiv.

List adresovali niekoľkým predsedom poľských vojvodstiev, respektíve krajov. Konkrétne Jaroslavovi Stawiarskemu (Lubelské vojvodstvo), Grzegorzovi Schreiberovi (Lodžské vojvodstvo), Witoldovi Kozlowskému (Malopoľské vojvodstvo), Wladislawovi Ortylovi (Podkarpatské vojvodstvo) a Andrzejovi Betkowskému (Svätokrížske vojvodstvo).

V Poľsku totiž majú iný systém prerozdeľovania eurofondov než napríklad na Slovensku a najviac eurofondov ide práve cez tieto poľské vojvodstvá.

Komisia upozorňuje Poliakov, že nedodržiavajú povinnosti podľa európskeho práva, ktoré sú základnou podmienkou pre čerpanie európskych fondov.

Európskej komisii sa nepáčia „homofóbne tendecie“ v týchto poľských vojvodstvách. Ako príklad uvádza, že niektoré samosprávy oficiálne vyhlasujú tzv. zóny bez LGBTI ľudí a LGBTI hnutie označujú za nebezpečnú ideológiu. V liste sa tiež píše o ich diskriminácii. Je zjavné, že EÚ zmenila svoju formu a nejde už iba o ekonomický pakt, ktorý mal plniť úlohu zjednocovania jedného silného obchodného priestoru, ale postupnými krokmi sa mení na ideologický pakt, kde odvrávať sa neopláca a vyhrážať sa partnerom sa stáva bežná prax.

zdroj: prehladsprav.sk

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *