EÚ je v súčasnej podobe nefunkčná a nepoužiteľná. Brusel uvoľňuje miliardy, no žiada viac nadvlády, varuje Uhrík - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

EÚ je v súčasnej podobe nefunkčná a nepoužiteľná. Brusel uvoľňuje miliardy, no žiada viac nadvlády, varuje Uhrík

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Poslanec Európskeho parlamentu Milan Uhrík (ĽSNS) vo svojom videoblogu upozornil, že liberáli pod rúškom boja proti koronavírusu schválili stovky miliónov eur pre migrantov.

„Na rokovaní Európskeho parlamentu sme rozhodli o využití viac ako 50-tisíc miliónov eur na boj s následkami koronavírusu. Dobré návrhy, ktoré pomôžu aj ľuďom na Slovensku, som samozrejme aj ja podporil.

Na druhej strane ma však desí, ako sa Brusel snaží zneužiť túto krízu na posilnenie svojej nadvlády. V návrhoch, proti ktorým som hlasoval, žiada bruselská “elita” pre seba ešte viac peňazí a ešte viac právomocí. To znamená, že aj my, Slováci, budeme musieť do EÚ ešte viac platiť a ešte viac poslúchať.

Liberáli okrem toho pod rúškom boja proti koronavírusu schválili opäť ďalšie stovky miliónov eur pre nových imigrantov. Veď, pozrite si video. Aby som len nekritizoval, tak som sa to snažil zhrnúť naozaj objektívne a priniesť aj tie dobré správy, ktoré v týchto ťažkých časoch potrebujeme všetci tak zúfalo počuť. Zároveň však bez servítky varujem aj pred tým zlým. Nedajme sa pod zámienkou koronavírusu prekabátiť a podrobiť!,“ uviedol Milan Uhrík.

Prinášame vám celé stanovisko poslanca Európskeho parlamentu a podpredsedu ĽSNS Milana Uhríka:

Zhodnotenie epochálneho plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu, ktoré sa konalo na diaľku vo štvrtok (16-17. apríla)

Na úvod by som rád uviedol najskôr pozitívne správy, pretože tie potrebujeme v týchto ťažkých časoch všetci asi najviac počuť.

Za pozitívnu informáciu považujem, že sa konečne (aj keď neskoro) aktivovali a uvoľnili peniaze z viacerých rozpočtových rezerv určených na núdzové pomoci a nepredvídané udalosti. Desiatky miliárd eur z týchto programov sa presmerujú na pomoc zdravotníkom, lekárom, nemocniciam, a na nákup zdravotníckych pomôcok, chirurgických masiek, testovacích súprav, atď.

Kríza tiež prinútila vedenie EÚ pristúpiť k výraznému uvoľneniu pravidiel pre čerpanie eurofondov, ktoré sme jasnou väčšinou schválili. Opäť sa jedná o desiatky miliárd eur, ktoré majú na podporu a záchranu mikro, malých a stredných podnikov (MSP). Zodpovednosť za rozumné vyčerpanie týchto peňazí však zostáva na slovenskej vláde, na ktorú budeme ako opozícia dozerať, aby nemala lepkavé prsty.

Za pozitívnu zmenu tiež považujem schválenie nového regulačného rámca na zabezpečenie hladkého fungovania vnútorného európskeho trhu so zdravotníckymi pomôckami (rúška, chirurgické masky, lekárske rukavice, atď.).

Cieľom tohto opatrenia je zabrániť tomu, aby sa opakovala bezprecedentná situácia zo začiatku marca tohto roka, kedy Nemecko zadržalo kontajner so zdravotníckym materiálom smerujúcim na Slovensko.

Ako europoslanec som vtedy okamžite písal sťažnosť, resp. kritickú otázku vedeniu EÚ s cieľom vytvoriť politický tlak na vedenie únie s cieľom pomôcť Slovensku, aby sa táto situácia už nikdy neopakovala. Som rád, že teraz prišlo k náprave, aj keď reakcia v tomto smere mala byť oveľa rýchlejšia.

Na druhej strane ma však desí, ako sa Brusel snaží zneužiť túto krízu na posilnenie svojej nadvlády. Je evidentné, že aj liberálne vedenie EÚ si plne uvedomuje, že únia pri riešení tejto krízy absolútne zlyhala a keď bolo najhoršie tak členským štátom nielenže nepomohla, ale sa na ne vykašlala a ešte im aj hádzala byrokratické polená pod nohy (viď európska kritika uzatvárania hraníc).

V návrhoch, proti ktorým som hlasoval, žiada bruselská “elita” pre seba ešte viac peňazí a ešte viac právomocí.

uznesení o európskej stratégii boja proti pandémii COVID-19, žiada Európsky parlament ešte väčší rozpočet únie a ešte viac kompetencií pre Brusel.

V praxi to znamená, že aj Slovensko by muselo do EÚ ešte viac platiť a ešte viac poslúchať. Nehovoriac o uvádzaných výzvach na rozšírenie sledovania mobilných telefónov, požiadavky na ešte väčšiu ochranu rôznych etnických menšín a imigrantov, či politické odsudzovanie Poľska, Maďarska, Ruska a Číny. Toto považujem za vyslovene účelové podsúvanie geopolitickej agendy, ktorá nemá s bojom proti koronavírusu nič spoločné.

Taktiež som nemohol hlasovať za podporu zahraničných rybárov, keď vidím, ako naši slovenskí poľnohospodári bez pomoci krachujú a už teraz rozpredávajú svoje stáda.

Rovnako som musel hlasovať proti poskytnutiu špeciálneho balíčka 115-miliónov eur na pomoc členským štátnom v boji proti COVID-19, pretože toto hlasovanie bolo účelovo spojené s hlasovaním o poskytnutí 100 miliónovej podpory pre Albánsko a 350 miliónov eur na imigrantov v Grécku (vybudovanie 5 nových imigračných táborov a zabezpečenie ubytovania a potravín pre ďalšie desaťtisíce  nových imigrantov). Takéto citové vydieranie odmietam a nezapredám Slovensko, ani Európu kvôli získaniu “pár” eurám navyše.

Prejavujem solidaritu s Gréckom, ale migračné tlaky sa nedajú donekonečna riešiť posielaním miliárd eur raz Turkom a raz Grékom. Som presvedčený, že oveľa vhodnejšie by bolo využiť tieto zdroje na ochranu hraníc a boji proti prevádzačom nelegálnych imigrantov, pretože inak sa tá imigračná kríza zastaviť nedá.

Dúfam, že táto kríza otvorí oči a presvedčí každého, že EÚ je v súčasnej podobe nefunkčná a nepoužiteľná. A že ak z nej nemáme rovno vystúpiť, tak ju treba veľmi radikálne zreformovať, pretože inak urobí viac škody ako osohu.

Rozumná spolupráca európskych krajín je dobrá vec. Nadvláda súčasného Bruselu je zlá vec.

Zdroj: YouTube / InfoVojna

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *