Eset podal žalobu na poslanca Smeru Ľuboša Blahu, informuje SME. Blaha im zas na oplátku naložil!

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Dôvodom sú statusy a videá, v ktorých Blaha útočí na firmu. Eset ešte v máji poslal Blahovi predžalobnú výzvu. Blaha tvrdil, že firma ho chce umlčať.

Blaha na svojom facebookovom profile napríklad Eset kritizoval a jej majiteľov označoval za oligarchov, ktorí „vlastnia médiá a platia viacerých politikov“.

O Esete natočil sériu videí, v ktorých sa snaží firmu zdiskreditovať. Napríklad v nich tvrdí, že Eset je napojený na americkú tajnú službu.

„Eset sa ma pokúša umlčať, toto je ich predstava o slobode a demokracii,“ reagoval Blaha na predžalobnú výzvu.

Keď Eset analyzoval Blahove príspevky, dospel k záveru, že jeho cieľom nebolo objektívne informovať či vecne kritizovať, ako to sám Blaha tvrdil. Informuje o žalobe denník SME.

„Naopak, cieľom sú bezdôvodné a ničím nepodložené verbálne útoky,“ komentoval pred dvoma mesiacmi Eset.

Teraz údajnú žalobu Blaha opäť podrobil kritike na svojom facebookovom profile:

„Ale vážne – ja som žiadnu žalobu od ESET-u nedostal. Možno ma čaká v kancelárii, uvidím zajtra, ale ako som napísal aj redaktorke SME, úprimne, nepredpokladám, že by boli vlastníci ESET-u takí hlúpi, aby útočili na slobodu slova ako nejakí vyšinutí fašisti.“, píše poslanec NR SR.

„Ale ak áno, nebude to prvýkrát, čo liberálni milionári podľahli svojej arogancii a snažili sa eliminovať ľavicových kritikov.“, pokračuje predseda eurovýboru slovenského parlamentu.

„Budem sa samozrejme brániť a ešte hlasnejšie poukazovať na to, ako ESET, resp. jeho vlastníci, zneužívajú svoju ekonomickú moc na podporu liberálnych politikov a médií.

Nemôžeme dovoliť oligarchom, aby zlikvidovali demokraciu. Ubezpečujem ich, že tento súboj sa im páčiť nebude.“, dodáva. 

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte. Podporiť nás môžete aj finančne. Každé jedno euro nám pomôže rásť. IBAN:  SK2811000000008017035353

Zdroj: hlavnydennik.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *