Dostanú nakoniec peniaze? Ministerka Laššáková pozvala organizátorov Dúhového pochodu na rokovanie - MAGAZÍN 1
Slovensko

Dostanú nakoniec peniaze? Ministerka Laššáková pozvala organizátorov Dúhového pochodu na rokovanie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ministerka kultúry Laššáková najprv stopla všetky dotácie pre LGBTI združenia no podla najnovších informácii sa má s dotknutými stretnúť za jedným stolom a rokovať.

“Ministerka kultúry dnes dala stopku na projekty LGBTI komunity. Konkrétne ide o Dúhový pochod a Filmový festival inakosť. Dokopy ide o niečo cez 54 tisíc eur. V minulosti tieto peniaze od ministerstva dostali.” túto správu sme priniesli 16. mája.

Dnes však všetko môže byť inak a LGBTI združenia môžu tieto peniaze získať. Všetko sa však dozvieme až po skončení rokovaní, ktoré iniciovala sama ministerka Laššáková, ktorá najprv tieto granty zastavila.

Pre odvolanie ministerky spustili neoliberálne kruhy dokonca petíciu za jej odvolanie. Aj to môže byť jedna z príčin, že tlak, ktorý bol na Laššákovú vyvíjaný, ju donútil nakoniec, aby pozvala zástupcov LGBTI za jeden stôl.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *