Slovensko

Do nových nariadení hygienika boli zapracované Kotlebove návrhy: Slovenské deti z pohraničia budú púšťané bez obmedzení

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Návrhy Mariana Kotlebu, ktoré podporili aj ďalší opoziční poslanci zo Smeru-SD, boli zapracované do nových nariadení, informoval o tom na brannobezpečnostnom výbore NR SR hlavný hygienik Slovenskej republiky.

Predseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba na tlačovej konferencii v stredu informoval o problémoch, s ktorými sa potýkajú rodičia s deťmi v pohraničných oblastiach. Podľa jeho slov sa množili telefonáty a emaily s prosbami o pomoc v ťažko riešiteľných situáciách, na ktoré opatrenia hlavného hygienika nemysleli.

„Maloleté deti, ktoré prichádzajú na štátnu hranicu z cudziny v sprievode jedného z rodičov, musia byť podľa opatrenia hygienika […] vnímané ako deti bez sprievodu, aby následne tieto deti mohli byť odovzdané druhému rodičovi, ktorý čaká za štátnou hranicou, ale po odovzdaní tohto maloletého dieťaťa druhému rodičovi musia tieto deti aj s týmto rodičom podstúpiť 14-dňovú domácu karanténu,“ popísal Kotleba problém na tlačovej konferencii.

Kotleba sa preto rozhodol ísť situáciu osobne skontrolovať na hraničný priechod i na riaditeľstvo Úradu hraničnej a cudzineckej polície (UHCP PPZ). Tam sa stretol so zástupcami, ako aj riaditeľom UHCP PPZ, ktorí mu potvrdili, že na niektoré prípady opatrenia skutočne chýbajú.

Kotleba z tohto dôvodu zvolal spolu s opozičnými kolegami zo Smeru-SD mimoriadnu schôdzu brannobezpečnostného výboru NR SR, kde požadoval schválenie nových výnimiek.

Mimoriadna schôdza výboru bola zvolaná na štvrtok 30. apríla o 13:30 hod. a zúčastnil sa jej aj hlavný hygienik Slovenskej republiky. Ten uznal a do opatrení zapracoval všetky podnety a požiadavky zo strany Mariana Kotlebu a opozičných poslancov ĽS Naše Slovensko a Smeru- SD, čím sa výrazne uľahčí situácia rodín pri prechode štátnou hranicou.

Doteraz museli rodičia s deťmi žiadať Ministerstvo zdravotníctva SR o výnimky, aby sa mohli so svojimi deťmi dostaviť na vyšetrenia k lekárom. Na pridelenie týchto výnimiek sa muselo čakať, pričom nebolo nikdy vopred jasné, či výnimky budú udelené, čo mohlo byť v urgentných prípadoch veľmi nebezpečné.

Počínajúc 1. májom tak budú aj tieto problémy minulosťou a bude umožnený vstup deťom „pendlerov“ a obyvateľov pohraničných oblastní na územie Slovenskej republiky bez obmedzení, povinnej karantény a dokladovania negatívnych testov na koronavírus.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *