Do 20 rokov bude každý tretí občan v Nemecku iného pôvodu a vo veľkých mestách každý druhý - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Do 20 rokov bude každý tretí občan v Nemecku iného pôvodu a vo veľkých mestách každý druhý

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Za 20 rokov bude mať viac ako 30 percent ľudí žijúcich v Nemecku zahraničný pôvod, vypočítal to odborník na migráciu a odhadol, že by sa toto číslo mohlo vo väčších mestách zdvojnásobiť.

Herbert Bruecker, ktorý vedie oddelenie výskumu migrácie v Spolkovom inštitúte pre výskum zamestnanosti (IAB), povedal nemeckému denníku Die Welt, že asi 35 percent populácie bude mať do roku 2040 migračné pozadie alebo sa bude jednať o samotných migrantov. Toto číslo zahŕňa každého, kto sa nenarodil v Nemecku alebo má aspoň jedného rodiča, ktorý nie je nemeckým občanom.

Výskumník uviedol, že vo veľkých mestách, ako je Frankfurt, budú ľudia s prisťahovaleckým pôvodom tvoriť 65-70 percent populácie. Bruecker argumentoval, že ekonomická životaschopnosť Nemecka bude závisieť na prijímaní migrantov, ale varoval, že by to mali byť vysoko kvalifikovaní pracovníci (čo už dnes vieme, že tak nie je a 75% migrantov odmieta pracovať a nedokáže sa ani naučiť pracovať, článok o tom tu).

Táto demografická predpoveď sa môže zdať extrémna, ale v skutočnosti nie je ďaleko od súčasných štatistík.

Bruecker uviedol, že štvrtina ľudí v Nemecku už pochádza z migrantského prostredia. V minulom roku “mikrocenzus” zistil, že medzi 19,3 miliónom ľudí s koreňmi prisťahovalcov bolo 51 percent nemeckých občanov a 49 percent cudzincov.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa stretáva s veľkou kritikou kvôli jej politike otvorených hraníc. Počas posledných piatich rokov sa Nemecko stalo obeťou série teroristických útokov a iných zločinov spáchaných migrantami zo severnej Afriky a Stredného východu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *