Dnes sa začína očkovať na Slovensku! Prvá bude táto známa osobnosť! Závidíte jej?

Na Slovensku sa dnes začína s očkovaním proti novému koronavírusu. Po známom lekárovi Vladimírovi Krčmérym sa zaočkujú odborníci z Pandemickej komisie konzília epidemiológov.

Dnes by mala na Slovensko prísť prvá dávka vakcín (10-tisíc dávok) proti koronavírusu. Vláda preto pripravila plán, ako sa bude postupovať s očkovaním a kto bude medzi prvými. Vopred sľubovala, že prvou zaočkovanou osobou bude známa tvár z oblasti zdravotníctva.

V tejto chvíli už podľa informácii, ktoré priniesol denník SME vieme, že prvým zaočkovaným bude lekár Vladimír Krčméry. Ten sa najmä na začiatku výrazne podieľal na tvorbe opatrení.

Vladimír Krčméry medzitým sám potvrdil, že prvým zaočkovaným bude on sám. Očkovanie prebehne v sobotu večer v nitrianskej fakultnej nemocnici, pričom po ňom budú zaočkovaní ostatní odborníci z Pandemickej komisie a konzília epidemiológov. V nedeľu by sa zase mali začať vakcinovať zdravotníkov vo viacerých nemocniciach po celej krajine.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353