Djokovič vyhral súd a môže sa zúčastniť Australian Open. Dokonca mu ministerka vnútra musí zaplatiť - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Djokovič vyhral súd a môže sa zúčastniť Australian Open. Dokonca mu ministerka vnútra musí zaplatiť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Austrálsky federálny súd v Melbourne vyhovel apelácii srbského tenistu Novaka Djokoviča, ktorý sa odvolal proti oprávnenosti zrušenia svojho austrálskeho víza a rozhodnutia o deportácii prijatého pohraničnou službou tejto krajiny. Povedal to sudca Anthony Kelly v online prenose zasadnutí.

Sudca okresného súdu po päťhodinovom zasadnutí zrušil rozhodnutie austrálskych úradov o zrušení víza srbského tenistu. Súd prvého stupňa sa tiež uzniesol, že žalovaná, ktorou je ministerka vnútra Karen Andrews, je povinná uhradiť všetky súdne náklady a „podniknúť všetky potrebné kroky na bezodkladné oslobodenie žalobcu“ z hotela pre migrantov, kde sa Djokovič nachádzal od 6. januára 2022.

Srbský tenista bol zadržaný v stredu večer na letisku v Melbourne kvôli problému s dokladmi. Neskôr bolo uvedené, že Djokovič nedokázal predložiť príslušníkom austrálskej pohraničnej služby „objektívne a poctivé dôkazy toho, že má legitímnu zdravotnú výnimku“ z vakcinácie proti covidu-19. Po vypočutí, ktoré trvalo celú noc, bolo vízum tenistu zrušené, bol varovaný o nutnosti opustiť Austráliu. Djokovič sa obrátil na austrálsky federálny súd a odvolal sa proti oprávnenosti rozhodnutia pohraničnej služby.

Federálna pohraničná služba znovu kvôli škandálu so zrušením Djokovičovho víza preverila doklady dvoch ďalších účastníkov tenisového Australian Open, ktorí mali výnimku z očkovania proti covidu-19 a vstúpili do krajiny bez povinného očkovania, a zrušila vízum českej tenistky Renaty Voráčovej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *