Dievčatá išli zadarmo pomáhať do Afriky: Islamisti ich chceli popraviť za odhalené oblečenie - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Dievčatá išli zadarmo pomáhať do Afriky: Islamisti ich chceli popraviť za odhalené oblečenie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Príliš vďaky neprejavili Maročania voči skupine dievčat, ktoré išli v rámci belgickej neziskovej organizácie Bouworde pomáhať so stavbou cesty v zaostalej časti krajiny.

Dievčatá, ktoré v obrovských horúčavách pracovali zadarmo pre dobro Maroka, sa stali okamžite terčom islamistov za to, že pracovali v šortkách a tričkách s krátkym rukávom.

Senátor Ali El Asri zastupujúci islamskú stranu Justice and Development, ktorá v Maroku vládne už od roku 2011, pokladal otázku, či aj v Európe ženy pracujú “v plavkách”. Islamistický senátor navyše upozornil, že nie je možné v tejto oblasti nosiť letný odev, pretože sa vraj jedná o vidiecku a veľmi konzervatívnu oblasť.

Jeden z tamojších učiteľov potom napísal “Máte úplnú pravdu, mali by byť zabité, aby nikto nemohol spochybniť učenie nášho náboženstva.”. Za svoju podporu terorizmu bol našťastie zatknutý.

Len čo sa študenti vrátili do Belgicka, neziskovka Bouworde rozhodla o pozastavení nových projektov v Maroku, ako odporúčalo veľvyslanectvo.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *