Deti odišli so sklonenými hlavami, keď ich košickí policajti vyhodili z ihriska (Video) - MAGAZÍN 1
Slovensko

Deti odišli so sklonenými hlavami, keď ich košickí policajti vyhodili z ihriska (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Prísne nariadenia v núdzovom stave, ktorý neustále predlžuje vláda Igora Matoviča pre zlú pandemickú situáciu nedovoľujú združovanie sa a veľké skupiny ľudí. Niektoré mestá opáskovali detské ihriská a zakázali vstup deťom. Deti však celé dni trávia za počítačmi a chýba im pohyb. Sú mesiace zavreté doma a rodičia už nevedia, čo by vymysleli, aby ich nejak zabavili.

Košičanka Anna pridala na sociálnu sieť video, kde mestská polícia vyhadzuje partiu detí, ktorá športuje na detskom ihrisku. Deti si zbalia bundy, športové pomôcky a poberú sa smutné domov. Video chytilo za srdce nejedného Slováka a smutné komentáre sú toho dôkazom. Ľudia nechápu, že dlhé rady na očkovaniach, testovaniach či uzavretých nákupných reťazcoch nevadia, ale pár športujúcich detí už sú problémom.