Zo sveta

Ďalšie konšpirácie? Česká vedkyňa stále tvrdí, že vírus sa šíri, lebo je umelo vytvorený a vakcíny nebudú stačiť

Mikrobiologička Soňa Peková tvrdí, že koronavírus sa šíri stále preto, lebo bol umelo vytvorený, aby infikoval ľudí. Nové mutácie podľa vedkyne „niekto“ vypustil. Tvrdí aj to, že vakcíny nebudú na tieto nové mutácie stačiť. Iní experti však tieto tvrdenia považujú za nezmysli, informuje CNN Prima News.

„Mne nikto nevyhovorí, že tá mrcha alebo mrchy nie sú nejak umelo modifikované“ stojím si za svojom vedkyňa a dodáva, že umelé sú podľa nej aj nové mutácie vírusu, a nie sú len novými mutáciami, ale úplne novými vírusmi a vakcína tak podľa nej nemá šancu.

„Bola vyvíjaná proti niečomu, čo sa tu už nevyskytuje. Vakcíny, ktoré už existujú, môžu mať problémy s kmeňmi, ktorú tu už aktuálne cirkulujú“.

Iní experti však tvrdia, že je to nepravdepodobné. Imunológ Václav Hořejší tvrdí, že neexistujú žiadne dôkazy na to, že sú tú nejakí „zločinci“, ktorí by tu vírusom zamorili svet. Riaditeľ Fakultnej nemocnici Královské Vinohrady Petr Arenberger zase tvrdí, že vakcíny fungujú aj na nové varianty vírusu.