Ďalší doktor sa pridáva: "Zaočkovaní pacienti musíte mať rúška! Nezaočkovaných ošetrím bez rúška!" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Ďalší doktor sa pridáva: “Zaočkovaní pacienti musíte mať rúška! Nezaočkovaných ošetrím bez rúška!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Aj keď vlády po celom svete tvrdia, že očkovanie je cesta z pandémie, čísla z Izraelu, ktorý je jeden z najviac zaočkovaných na svete, tomu vôbec nenasvedčujú a nových prípadov majú rekordné čísla. Ministerstvo zdravotníctva si spolu s vládou stojí za svojim a vytvára systémy, ktoré zvýhodňujú život zaočkovaným.

Čo raz viac však vidíme lekárov, ktorí vystavili oznamy na svoje ordinácie a vidia situáciu inak. Ďalší český lekár upozorňuje, že prosí pacientov, ktorí sú očkovaní proti Covidu, aby mali na sebe stále rúška. Tí nezaočkovaní rúška v jeho ordinácii nemusia mať.

V našom regióne je stále polovica nezaočkovaných a tá druhá polovica má v sebe len jednu dávku. Plne zaočkovaných na Slovensku máme len 39% ľudí. U našich susedov Českej republike sa našla ďalšia lekárka, ktorá sa vymyká z davu. Tá varuje, že vakcína je experimentálna s podmienečnou registráciou v núdzovom režime a s neznámymi dlhodobými vedľajšími účinkami, ktoré môžu prísť o 2 až 10 rokov. Preto odporúča rodičom, aby si dobre rozmysleli, či nechajú zaočkovať svoje deti od 12 rokov. Ako sama lekárka uvádza, ona nehodlá niesť zodpovednosť za možné dlhodobé vedľajšie účinky a preto odmieta svojim pacientom túto vakcínu aplikovať.