Čo sa stane v prípade útoku Ukrajiny na Krym? Má Ukrajina vytvárať napätie proti Rusku? - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Čo sa stane v prípade útoku Ukrajiny na Krym? Má Ukrajina vytvárať napätie proti Rusku?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

NATO a USA investujú značné prostriedky do modernizácie ukrajinských ozbrojených síl, ale tie nemajú potenciál viesť vojnu s Ruskom.

Tento názor vyjadril ruský vojenský expert Jurij Knutov novinám „Večerná Moskva“. Reagoval tak na slová ukrajinského kontraadmirála o možnej ruskej invázii na Ukrajinu, čo v Rusku vyvolalo búrlivú negáciu.

Predtým veliteľ bojovej flotily Ukrajiny Alexej Neižpapa vyhlásil, že námorné sily sa pripravujú na plnohodnotnú vojenskú konfrontáciu s Ruskom „a na straty počas boja o Krym. Ukrajinský kontraadmirála nevylúčil, že ruská armáda sa bude snažiť „preraziť“ do oblasti Cherson, aby zabezpečila polostrovu vodu.

„Pri rozpade ZSSR mala Ukrajina obrovský potenciál. Zostali jej celé sklady Stredných a Južných síl armádnych skupín. Ale to všetko bolo vypredané a rozkradnuté. Ukrajinská armáda doteraz nemá také schopnosti ako za sovietskeho obdobia. Spojené štáty teraz cvičia ukrajinskú armádu podľa štandardov NATO. Ozbrojené sily Ukrajiny prešli celkom serióznou prípravou. Nejedná sa o rovnakú armádu, ktorá bola v roku 2014, „uviedol expert v komentári pre „Večernú Moskvu „.

Podľa neho ale ukrajinské ozbrojené sily hrajú úlohu, ktorú plnil Afganistan voči ZSSR: vytvárať napätie, čerpať zdroje zo sociálneho a ekonomického sektora do obrany.

Knutov upozornil, že ozbrojené sily Ukrajiny sú dnes „úplne pod kontrolou“ Severoatlantickej aliancie. V tomto zmysle slova vrchného veliteľa námorných síl Ukrajiny vo väčšej miere odrážajú náladu tých síl v NATO, ktoré sú zamerané na zvyšujúci sa tlak na Ruskú federáciu.

Vojenský odborník označil vyhlásenie Neižpapa za „politický apel“, aby upozornil na Ukrajinu, na ktorú svet „zabudol na pozadí Koronavírusovej pandémie“.

Knutov dodal, že v prípade ukrajinského vojenského útoku na Krym by ruské ozbrojené sily zasiahli nielen jednotky, ktoré by zaútočili na Krym, ale aj na nepriateľské základne a veliteľstvo.

Na prejav Nižpapa ale tiež reagoval Veliteľ Operáciou ozbrojených síl Ukrajiny Sergej Najev, ktorý povedal, že v súčasnosti neexistujú žiadne známky bezprostredného ohrozenia inváziou z Ruskej federácie. Navyše označil slová kontraadmirála za „prehnané“.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *