Zo sveta

Čína potvrdila účinnosť ruského lieku proti Covid-19

Vedci z Číny potvrdili, že ruský liek s názvom Triazavirin je podľa predbežných výsledkov výskumu účinný v boji proti ochoreniu covid-19. Uviedol to viceprezident Ruskej akadémie vied Valerij Čarušin.

Už skôr sa uvádzalo, že vo februári bol na žiadosť Generálneho konzulátu ČĽR v Jekaterinburgu poslaný tento liek do Číny, aby bolo otestované, ako funguje proti koronavírusu.

„Triazavirin má pozitívne účinky v boji proti covidu-19: skracuje dĺžku ochorenia a zmierňuje veľa jeho príznakov. Túto informáciu sme dostali od prezidenta Harbinskej lekárskej univerzity Yanga Baofeng. Zatiaľ ide o neoficiálnu odpoveď, keďže výskum ešte nebol dokončený. Výsledky sú priebežné a je vyžadovaný ďalší vývoj, ale celkovo má liek pozitívny účinok, „stojí v správe Uralskej federálnej univerzity (UrFU), v ktorej sú citované Čarušinove slová.

Čína podľa neho schválila protokol o klinickej štúdii (zverejnený v medzinárodnom časopise Engineering), podľa ktorého desať nemocníc v provincii Chej-lung-ťiang vykonáva randomizované štúdie a štúdie naslepo: v kontrolnej skupine a u pacientov, ktorí liek užívajú, ale nevedia o tom, že ho dostávajú … Štúdie sa vykonávajú u pacientov s miernym až stredným priebehom ochorenia.

Uralská federálna univerzita ďalej upresňuje, že do štúdie bolo zapojených celkovo 245 pacientov z danej provincie. Rovnako tak sa podobné prieskumy vykonávajú v rade nemocníc v Jekaterinburgu.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!