Slovensko

Cigániková: Premiérove správanie k občanom a partnerom je zákerné. Vkuse len na niekoho útočí a ubližuje

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Premiér Igor Matovič dnes oznámil, že bude na vlastnú päsť otvárať niekoľko škôl. Napríklad aj súkromnú školu, ktorú navštevujú jeho dcéry. Minister školstva Branislav Gröhling si podľa premiéra nesplnil domácu úlohu  a nedokázal zabezpečiť plán, na základe ktorého by sa mohli žiaci a študenti vrátiť späť do školských lavíc už od pondelka 7. decembra.

Do Matoviča sa pustila poslankyňa SaS Jana Cigániková, ktorá na sociálnej sieti napísala, že premiérové správanie je zákerné a že na vkuse na niekoho útočí a ubližuje. Cigánikova dokonca napísala, že premiér vraj volal nedávno Gröhlingovi, že ak chce otvoriť školy, má sa Sulík ospravedlniť.

„Neviem si predstaviť, ako by to vyzeralo, keby sme ju nemali. To by som napríklad mohla porozprávať o tom, ako som sedela nedávno vedľa Braňa Grohlinga, keď mu volal premiér s otázkou, či si všimol, že školy neotvoril. Vraj ak Braňo chce, aby ich otvoril, má sa Sulík ospravedlniť (už ani neviem, za čo práve). Následne Braňovi Grohlingovi zamietli dva pokusy o otvorenie škôl, ktoré mal dojednané naprieč samosprávou a zriaďovateľmi škôl tak, aby sa to dalo kapacitne zvládnuť, aby decká mohli ísť do školy a aby neboli spolu s rodičmi zbytočne terorizované. Aby boli všetci v bezpečí predložil vypracovaný školský semafor a plán mobilných testovacích jednotiek. Mohla by som hovoriť o tom, že premiérove správanie k partnerom a občanom je mimoriadne zákerné. A že miesto, aby spájal a motivoval ľudí k lepšiemu výkonu, vkuse len na niekoho útočí a ubližuje.“ napísala Cigániková.