Chmelár podáva na Fica trestné oznámenie za podporu Mazurekovi - MAGAZÍN 1
Slovensko

Chmelár podáva na Fica trestné oznámenie za podporu Mazurekovi

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Neúspešný kandidát na prezidenta Eduard Chmelár poddáva trestné oznámenie na bývalého premiéra Roberta Fica za jeho posledné vyjadrenia.

Robert Fico nahral na sociálnej sieti video, kde hovoril o Milanovi Mazurekovi a povedal, že Mazurek hovorí len to, čo si myslí, takmer celý národ.

Chmelár túto šancu využíva a poddáva trestné oznámenie.

“S pobúrením som prijal vyhlásenie predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorý sa verejne zastal právoplatne odsúdeného neonacistického politika Milana Mazureka za jeho hanlivé rasistické výroky. Som šokovaný, že jeden vrcholový politik, ktorý inak vraj zo zásady nekomentuje rozhodnutia súdov v najzávažnejších korupčných kauzách, cíti potrebu zľahčovať práve fašistické správanie.” uviedol Chmelár vo svojom vyhlásení.

“Ľavicová politika stráca význam, ak sa nedá rozoznať od fašistickej, mätie ľudí, zastáva sa gaunerov a opúšťa najchudobnejších. Paragraf 338, ods. 1 Trestného zákona jasne hovorí: “Kto verejne schvaľuje trestný čin alebo verejne vychvaľuje pre trestný čin jeho páchateľa, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.” Keďže sa domnievam, že konanie predsedu Smeru-SD napĺňa skutkovú podstatu trestného činu a po zohľadnení spoločenskej závažnosti takýchto výrokov a ich dopadu na celú spoločnosť, som nútený ako socialista, ako antifašista, ako demokrat a ako občan Slovenskej republiky podať na Roberta Fica trestné oznámenie.” dodáva.

Eduard Chmelár sa už niekoľko rokov snaží neúspešne dostať do vysokej politiky a aj toto môže byť jeden z dôvodov, ako sa zviditeľniť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *