Český lekár podporuje očkovanie. Teraz mu po vakcíne ochrnula tvár - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Český lekár podporuje očkovanie. Teraz mu po vakcíne ochrnula tvár

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Medzi vedľajšie účinky vakcín patrí aj ochrnutie tváre, ktoré však po niekoľkých dňoch prejde. Niečo podobné sa teraz stalo českému lekárovi Romanovi Šmuclerovi.

„Po druhej dávke očkovania mi v súlade s očakávanými komplikáciami ochrnula polovica tváre. Konzultoval som s kolegami v USA a rýchlo som to poriešil. Už je to v poriadku. Aj tak som fanúšikom indikovaného očkovania. Nemožno to však pacientom nanucovať. Medicína musí podľa zákona hovoriť pravdu a byť dôveryhodná,“ dodal Šmucler.

Český lekár je známy kritik opatrení proti covidu. Myslí si, že to česká vláda preháňa a ľudí šikanuje. Podľa neho by štát mal zavádzať opatrenia iba lokálne, a nie celoplošne. Šmucler si myslí, že dobrou metódou ako zvládnuť pandémiu je „premorovanie“. Nesúhlasí s tým, že by mladí mali sedieť zamknutí doma. Myslí si, že by sa nemali dokonca vo veľkej miere ani očkovať a mali by mať umožnené žiť slobodný život. Podľa známeho stomatológa treba chrániť starých a rizikových občanov a tam treba dbať aj o dôslednú vakcináciu.

Na očkovanie všeobecne má Šmucler pozitívny názor. Preto sa on osobne očkovať dal a to napriek tomu, že očakával problémy. V minulosti totiž už podobný problém s ochrnutou časťou tváre po očkovaní mal.