Česká zdravotníčka: Za toto dostanem výpoveď, ale všetci chceli mať pozitívnych pacientov, boli za to super prachy - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Česká zdravotníčka: Za toto dostanem výpoveď, ale všetci chceli mať pozitívnych pacientov, boli za to super prachy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Česká zdravotníčka na tlačovej konferencii priznala, že lekári za prvej vlny chceli na kovidové oddelenia, pretože za to boli “lepšie prachy”.

Hovorila aj o tom, že ak pacient len zakašľal, okamžite sa mu písala diagnóza suspektného a teda pravdepodobného covidu. Prečo? Pretože za to boli lepšie prachy, vyhlásila.

Ako sama tvrdí, za tieto slová čaká výpoveď a políciu. Lekárka hovorí, že keď jej kolegovia zistili, že za covidové oddelenie sú príplatky, zrazu všetci chceli byť pozitívni a mať pozitívnych pacientov.

Hovorca Thomayerovej nemocnice Petr Sulek na otázku serveru Echo24.cz odpovedal, že v prípade tvrdenia Čipižákovej nejde o oficiálne a overené informácie. „Naša nemocnica sa od týchto vyhlásení rezolútne dištancuje. Dotyčná zdravotná sestra navyše nemala žiadny mandát na to, aby hovorila za ostatných zdravotníkov a prezentovala akékoľvek ich názory či postoje,” uviedol Sulek.

Čipižiaková je organizátorka petície zdravotných sestier, ktoré odmietajú povinnosť nechať sa očkovať proti čovidu. Predtým pracovala ako zdravotná sestra v pražskej Thomayerovej nemocnici. Z vlastnej firmy sa po rokoch vrátila do zdravotníctva, pretože chcela pomáhať počas pandémie.

„Vzhľadom na to, že nie som ochotná sa testovať, pretože som nepredložila, či som, alebo nie som očkovaná, mi prišiel vytýkací list, že musím nastúpiť na neplatené voľno. Samozrejme sa mi to nepáči, chcela by som pracovať,“ povedala CNN Prima NEWS pred Vianocami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *