Černoch v USA zhodil z tretieho poschodia obchodného centra bieleho chlapca na zem - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Černoch v USA zhodil z tretieho poschodia obchodného centra bieleho chlapca na zem

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V piatok sa v americkom Minneapollise, v známom obchodnom centre Mall of America, stala ohavná vec. Päťročný biely chlapec, ktorý tu bol na návšteve s rodičmi, bol zhodený z tretieho poschodia a hoci zázrakom prežil, utrpel životu ohrozujúce zranenia. Muž, ktorý ho zhodil, a z miesta činu ušiel, bol krátko na to zatknutý.

Kým privolaní lekári bojovali na mieste o chlapcov život, policajti na základe informácií od svedkov, ktorí potvrdili, že chlapec bol z veľkej výšky zhodený, v obchodnom centre páchateľa chytili. Je ním dvadsaťštyriročný miestny černoch Emmanuel Deshawn Aranda.

Polícia už bola schopná vylúčiť akékoľvek spojenie medzi chlapcom, jeho rodinou a útočníkom. Motív sa teraz snažia zistiť.

Americké médiá sú slobodnejšie než európske, a nebudú svetu predkladať verziu, že páchateľ bol duševne chorý. Ak sa k činu prizná a oznámi svoje motívy, dozvieme sa ich. Už teraz si ale môžeme staviť na to, že motívom bola nenávisť. Nenávisť k bielym, ktorú útočník ventiloval pokusom o vraždu bezbranného dieťaťa ako symbolu budúcnosti bielych ľudí.

Američania, ktorí majú pre páchateľa na internete také mená, ako “divoch”, alebo “zviera”, už sa na malého Landena, ako sa chlapec volá, začínajú skladať. V tejto chvíli sa zatiaľ vybralo na jeho liečbu viac ako 330 tisíc dolárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *