Čaputová o migrantoch: “Hlásim sa k humanistickým hodnotám. Naša krajina má kapacitu byť solidárna”

V televízii TA3 sa vyjadrila kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová, že sa hlási k humanistickým hodnotám a myslí si, že Slovensko má kapacity byť solidárnou krajinou voči migrantom.

Na otázku moderátora, či by Slovensko malo pomôcť južným krajinám EÚ a zriadenie táborov pre migrantov odpovedala Čaputová: “Treba vnímať obavu našich ľudí, ktorí majú strach z inakosti, pretože napríklad stou inakosťou neprišli do kontaktu. Strašenie migráciou a strašenie migrantami je neprípustné, vzhľadom na štatistiky, ktoré jasne hovoria, že počet ľudí, ktorí migrujú do Európy je nižší než pred migračnou krízou 2015.”

Ďalej dodáva: “Tuto vždy hovorím o tom, že, treba vnímať rovnováhu medzi tým rešpektom ľudí, ktorí sú doma a boja sa tejto inej kultúry, alebo iného prvku a zároveň volanie, tak, ako Pápež František po humanizme, po tom že my sme schopní zvládnuť a pomôcť ľudom,… my tu máme aj isté medzinárodné záväzky pokiaľ ide o azylové právo, Ženevská protokoly a podobne. Ale naša krajina má kapacitu byť solidárna, byť humanistická,…”

Celá relácia:

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *