Politika

Čaputová o migrantoch: „Hlásim sa k humanistickým hodnotám. Naša krajina má kapacitu byť solidárna“

V televízii TA3 sa vyjadrila kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová, že sa hlási k humanistickým hodnotám a myslí si, že Slovensko má kapacity byť solidárnou krajinou voči migrantom.

Na otázku moderátora, či by Slovensko malo pomôcť južným krajinám EÚ a zriadenie táborov pre migrantov odpovedala Čaputová: „Treba vnímať obavu našich ľudí, ktorí majú strach z inakosti, pretože napríklad stou inakosťou neprišli do kontaktu. Strašenie migráciou a strašenie migrantami je neprípustné, vzhľadom na štatistiky, ktoré jasne hovoria, že počet ľudí, ktorí migrujú do Európy je nižší než pred migračnou krízou 2015.“

Ďalej dodáva: „Tuto vždy hovorím o tom, že, treba vnímať rovnováhu medzi tým rešpektom ľudí, ktorí sú doma a boja sa tejto inej kultúry, alebo iného prvku a zároveň volanie, tak, ako Pápež František po humanizme, po tom že my sme schopní zvládnuť a pomôcť ľudom,… my tu máme aj isté medzinárodné záväzky pokiaľ ide o azylové právo, Ženevská protokoly a podobne. Ale naša krajina má kapacitu byť solidárna, byť humanistická,…“

Celá relácia:

34 Replies to “Čaputová o migrantoch: „Hlásim sa k humanistickým hodnotám. Naša krajina má kapacitu byť solidárna“

 1. Pani zlata,nebolo by dobre sa najprv postarať o vlastných ludi? Dôchodcu sú nampokraji biedy,žijú z 350€ mesačne,ale mame kapacity na migrantov! Nemocnice a zdravotníctvo v dezolátnom stave,ale budeme solidárny a primeme migrantov! Nezamestnanosť v state stúpa,ale budeme kŕmiť migrantov!! Myslite si,že ich budete zvládať? To iste si myslela aj Nemci,Švédi,Dánsko, Írsko,Anglicko a ako dopadli??? NO GO zóny,znásilnenie a vraždy na dennom poriadku a tohoto sa ľudia nemajú bat??? Prečo nepoviete ľuďom pravdu,ako to z migráciou naozaj je?

  1. Slovensko nieje solidárne voči svojim ľuďom,hlavne že bude solidárne voči migrantom ja nepochopím to vaše hlúpe zmýšľanie,prezident má byt pre svoj ľud v štáte a nie pre ľud mimo štátu….

   1. Nie ona si ich nezoberie domov, ju na rozdiel od nás budú strážiť vypasené gorily zo zoologickej záhrady, na nás nehľadí iba na peniaze

  2. Především jako humanitární osobnost a prezidentka by se měla podívat v jakých getech žijí Romi na Slovensku .Tam by měla zaměřit pomoc a ne přijímat další migranty ,když Slovensko nemá peníze na podporu vlastních občanů.

  3. Radovan, úplne súhlasím. Veď to je choré, čo povedala. Že sa bojíme inej kultúry a nie sme solidárny…. to ako vážne???? Áno bojím sa, ale toho že budeme žiť v strachu o svoje rodiny, zdravie…

 2. Ona dostane od Sorosa milióny za vlastizradu a sama bude mať ochranku. Bude sa nám smiať, ako nás tu cicajú, kadia po uliciach, mrzačia, znásilňujú a vraždia a počítať Judášske doláriky.

 3. Áno to môže byť solidárna, ale len s vojnovými utečencami, nie s EKONOMICKYMI migrantami. Či sú z Afriky, alebo Ázie to je jedno.

 4. Choď sa pozrieť ako vypadá Nemecko čo tam robia migranti.Zabijaju a znásilňujú.Nikde sa ale o tom nepíše.A ak tak len regionálne.Tak isto ako vypadá Francúzsko kôli migrantom.Ked chces migrantov tak si ich zober domov a živ ich so svojich peňazí.

 5. pokiaľ mám dobré info, tak existuje dokument z Bruselu z 20.3.2019 B8-0212/2019 (Uznesenie EP o základných právach ľudí afrického pôvodu). Pri všetkej úcte, ale po jeho prečítaní si autorka výroku o hlásení sa k akýmsi humanistickým tradíciám a nejakej kapacite Slovenska na niečo, môže takéto výroky dať na miesto, kde chrbát stráca svoje ctené meno!!!

  1. Caputova dostala najviac hlasov ale tu nema ani jedneho cloveka co s nou suhlasi. Ako je to mozne ze vyhrala prezidentske volby

   1. preto. lebo je dosadená. jednoducho už dopredu sa vedelo, že ona bude prezidentka a urobí všetko, čo jej rozkážu z Bruselu. len musí mať svoje ovečky, s progresívneho slovenska čo jej budú čapkať za to že sem bude verbovať islamistov.

 6. Minden országban meg kell őrizni a nemzet nyelvét és kultúráját,hagyományait , nem szabad engedni,hogy egy más országból érkezők hozzanak be új törvényeket és uralni próbáljanak egy országot….Segíteni kell viszont más formában,hogy a hazájukban helyre álljon a rend és béke,akár a vezetőinek a lecserélésével …..Nyújtsunk segítséget úgy ,hogy ők is hazájuknak érezhessék a hazájukat és félelem nélkül nőhessenek föl a gyermekeik….Hát ki lesz az-az okos államfő ,aki rendet tud majd teremteni ebben az egész világot érintő nagy problémában ? Kürthy Veronika

 7. No takže môžme migrovať aj my niekam lebo keď sa sem dotrepe toľko migrantov 😃😃 tak tu bude chaos . Žiadam o schválenie zákona ako je v USA keď mi niekto v stupi na pozemok môžem ho zastreliť ďakujem 😃 .. ludia takže vyhrajte v slovenskom Gete takže keď vám pôjdu deti do školy alebo tak berte zo sebou zbran a tak ďalej . Lebo keď kukate správy a tak tak ty migranti len bordel robia … Slovensko nemá peniaze pre ľudí čo tu vyrastajú a ešte nie pre dákych migrantov ….

 8. Nech si migrantov na sťahuje do svojej obývacky môžu spolu bývať. Môj muž chodí na kamioni, kvôli hentym debilom migrantom co sa mu nasťahovali do kamióna dostal pokutu jak hovädo a ešte mu hrozila basa zevraj pasuje a ani o nich nevedel. A zákaz to anglicka

 9. Moje maminka byla Slovenka a na Slovensku jsme jako děti trávili každé prázdniny a hodně víkendů .pořád jsem čechoslovák ,Slovensko mám hodně moc rád a moc bych si přál aby Slovensko bylo stále to krásné Slovensko….

 10. Moje maminka byla Slovenka a na Slovensku jsme jako děti trávili každé prázdniny a hodně víkendů .pořád jsem čechoslovák ,Slovensko mám hodně moc rád a moc bych si přál aby Slovensko bylo stále to krásné Slovensko….

 11. Vaz.pani Vy nemate ziaden mandat rozhodovat o tom ci sem prijmeme alebo neprijmeme tie ekonomicke kobylky!!!! Volilo Vas kolko percent? Takze este raz ,nemate ziaden mandat o tom rozhodovat a ani zakony a ustava Vas neopravnuju k takymto krokom…Ale mozte si sukromne vziat domov v zmysle /aspon traja do rodiny/ a mozte im pomahat.Nik Vam v tom branit nebude!!!! A potom napiste po troch mesiacoch ako Vas obohatili!!!! Mozno aj hadicami!!!! Pevne verim ze tomuto Vasemu slnieckarstvu bude rychle koniec…..

 12. To je tak ked človek ktorý sedí doma a nie je v teréne komentuje veci, z ktorými nemá skúsenosti. Teda odporúčam zajsť si do nejakého utečeneckého tábora a byť tam aspon mesiac a potom komentovať veci. Na vine nie je pani Čaputová,ale vlády a politici ktorí sposobili neriadený chaos. Tvrdiť v tejto chvíli že máme byť humanny je veta bez rozumu a zdravého úsudku. Asi tak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *