Slovensko

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský ide do väzby. Rozhodla o tom sudkyňa

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský ide do väzby. Špecializovaný trestný súd chce bývalého policajného prezidenta stíhať väzobne. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné.

Prokurátor sa obáva, že by Milan Lučanský mohol utiecť na Floridu, kde vlastní nehnuteľnosť. Bývalý policajný prezident údajne vo funkcii, do ktorej ho nominoval Smer, bral úplatky až vo výške 510-tisíc eur. 

Proti Lučanskému vypovedá policajný funkcionár Norbert Paksi. Tvrdí, že keď sa Milan Lučanský stal po vražde Kuciaka a Kušnírovej šéfom polície ako nominant ministerky vnútra Denisy Sakovej, siahol po starých kontaktoch, od ktorých si pýtal za pomoc úplatky. „Všetci v okolí robia kšefty a odo mňa potom chcú, aby som každého ťahal zo sračiek, a nič z toho nemám,“ povedal podľa Paksiho Lučanský.