Bývalý policajný prezident Lučanský mal údajne na úplatkoch zobrať až pól milióna eur

Podľa informácii Denníka N má byť bývalý policajný prezident Milan Lučanský v kauze Judáš podozrivý, že prijal na úplatkoch až pól milióna eur.

Všetko sa malo diať v rokoch 2014 a 2015, ale ja po vražde novinára Kuciaka, keď sa stal policajným prezidentom. Vypovedajú o tom takáčovec František Böhm, aj bývalý zástupca riaditeľa Útvaru policajného určenia Norbert Paksi.

Podľa Denníka N je Lučanský obvinený v dvoch z ôsmich skutkov z prijímania úplatku. V jednom prípade údajne ide o trestný čin veľkého rozsahu, za ktorý hrozí až 15 rokov väzenia.

Bývalého policajného prezidenta majú usvedčovať bývalý zástupca riaditeľa Útvaru zvláštnych policajných činností Norbert Paksi a podnikateľ spájaný s podsvetím František Böhm. Obaja sú vo väzbe, zadržali ich v rámci akcie Božie mlyny.

Lučanský podľa informácii TV JOJ vypovedal na polícii vo štvrtok od 09:30 a jeho výsluch mal trvať tri hodiny.  Jeho advokát sa nebude vyjadrovať k trestnému konaniu. Obhajca ďalšieho obvineného z kauzy Judáš, Borisa Beňu, Daniel Lipšic pre TV JOJ uviedol, že nevie či bude Lučanský zadržiavaný políciou a bude umiestnený v cele predbežného zaistenia, ale predpokladá sa, že áno.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353