Bývalý komunista bude radcom prezidentky, ktorá považuje Rusko za hrozbu. Toto písal v minulosti! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Bývalý komunista bude radcom prezidentky, ktorá považuje Rusko za hrozbu. Toto písal v minulosti!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Zuzana Čaputová si vybrala do svojho tímu nových poradcov.

Zaujímavé je, že poradcom pre vnútornú politiku bude novinár Marián Leško, ktorý písal poslušne aj v časoch komunizmu pre časopis Nové Slovo.

“Súhlasím aj s tým, že moje vtedajšie texty sú strašné a hrozné, na druhej strane však boli povinnou jazdou…” povedal v rozhovore pre Denník N Leško a ospravedlnil sa za svoje texty z minulosti.

Dnes sa Marián Leško prezentuje, ako veľký liberál a podporuje Európske ideológie. Čaputovej, ktorá označila Rusko za hrozbu, bude radiť vo vnútornej politike.

Kto bol Marián Leško?

Pred aj po roku 1989 novinár, komentátor, publicista, vyštudoval marxizmus a vedecký komunizmus, ktorý niekoľko rokov prednášal ako odborný asistent, od roku 1982 redaktor týždenníka Ústredného výboru KSS pre politiku, hospodárstvo a kultúru Nové slovo, po roku 1989 prešiel školením v USA, po ktorom sa z neho stal politický komentátor v službách antikomunizmu – pôsobil v denníku Pravda, kde bol mesiac aj šéfredaktorom, od roku 1996 je redaktorom a komentátorom denníka SME, svoju ponovembrovú pravicovosť pravidelne predvádza aj na televíznej obrazovke

https://magazin1.sk/pre-caputovu-predstavuje-najvacsiu-hrozbu-rusko/

Toto sú niektoré z článkov, ktoré kedysi písal komunista, dnes radca Čaputovej:

,,Zápas o vedomie” 
(NOVÉ SLOVO, 3. 3. 1983, s. 1 – 2)

,,Je nesporne správne, ak sa politicko-výchovná práca chápe ako záležitosť celospoločenská, nielen ako záležitosť, za ktorú nesú zodpovednosť len pracujúci ideologického úseku. Základné organizácie strany musia posudzovať svoju činnosť aj z tohto aspektu, že sú zodpovedné nielen za výchovu svojich členov, ale aj za ideovo výchovné pôsobenie na všetkých občanov v okruhu svojej práce.”

“Nič iné než prestavbu” 
(NOVÉ SLOVO, 31. 3. 1988, s. 4)

“Z toho zároveň vyplynulo, že odkaz februára 1948 nás zaväzuje k tomu, aby sme k riešeniu nových úloh a k prestavbe vo všetkých oblastiach života spoločnosti pristupovali s rovnakým revolučným zaujatím, ako ich riešila komunistická strana pri uskutočňovaní socialistickej revolúcie v období budovania socializmu…”

“Podnety premieňať na činy” 
NOVÉ SLOVO, 25. 2. 1988, s. 2)

,,… My v redakcii NOVÉ SLOVO sa cítime byť súčasťou kriticko-východiskového prúdu, ktorý v prestavbe nachádza svoju dejinnú príležitosť pre sebarealizáciu. Budeme ňou tým viac, čím väčšiu podporu a spoluprácu nám poskytnú naši autori i čitatelia. Iba na ich základe môžeme podnety výročnej členskej schôdze premieňať na činy – na bojovú komunistickú publicistiku, hodnú doby prestavby a demokratizácie.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *