Slovensko

Budeme si musieť pýtať cez SMS-ky priepustky, aby sme mohli ísť von? Minister Krajčí sa o tom rozprával

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister zdravotníctva Marek Krajčí pred rokovaním vlády informoval, že situácia je neustále veľmi vážna a uvažuje sa nad sprísnením Covid automatu, ktorý má začať na Slovensku od 8.februára.

Krajčí dnes na mimoriadnom rokovaní vlády oboznámi kolegov o nákazlivejšej britskej mutácii „Je to variant, ktorý nám to výrazne mieša karty. Situácia ja veľmi vážna. Preto na zajtra zvolávam expertov,“ skonštatoval.

Podľa ministra zdravotníctva súčasný lockdown nezaberá tak ako sme dúfali a stále nám pribúdajú pacienti. Zvažuje preto zaviesť nový systém, ktorý by ešte viac obmedzil vychádzania ľudí.

„Rozprávali sme sa o forme SMS správ. Ľudia si pošlú SMS-ku na výnimku, ktorú budú požadovať a centrála im odošle naspäť správu, ktorá im povolí prerušiť zákaz vychádzania na istý čas, na ten úkon, ktorý majú. A budú to kontrolovať policajti. Nechcem ale predbiehať,“ skonštatoval minister zdravotníctva pre Aktuality.sk.