Zo sveta

Britská polícia asi zmení výraz „islamistický terorizmus“ na „vierou odôvodnený terorizmus“

Polícia v Británii tvrdí, že sa usiluje o zrušenie termínu „islamistický terorizmus“ a o jeho nahradenie termínom „vierou odôvodnený terorizmus,“ lebo za to lobovala moslimská organizácia.

„Túto reformu si vyžiadala moslimská policajná organizácia, ktorá oficiálne používanie výrazov ako“ islamista „a“ džihádista „obviňuje z negatívneho vnímania a zo stereotypov, z diskriminácie z islamofóbie,“ informuje London Times.

O celej záležitosti diskutovali rôzni aktivisti či akademici aj spolu s národným náčelníkom pre protiteroristickú politiku Neilom Basu.

Navrhované boli tiež termíny ako „teroristi zneužívajúci náboženskú motiváciu“ a „prívrženci ideológie Usáma bin Ládina“, ktoré by mali nahradiť termín „islamistický terorizmus“. Slovo „džihádisti“ by sa tiež malo úplne zrušiť.

Ľudia na internete sa sťažovali, že zmena tohto termínu je len flagrantným pokusom skrývať realitu o prevažne terorizmus ťahajúci ideológiu.

„Politická korektnosť takýto typ problémov nevyrieši,“

„Prečo polícia proste len nezačne robiť svoju prácu a neprestane sa zaťahovať do politickej korektnosti,“ povedal ďalší.

Pomôžte nám spolu poraziť neoliberalizmus!

Liberálna politika sa šíri celým svetom a ovláda všetky médiá hlavného prúdu. Šíriť informácie, ktoré nevyhovujú tomuto trendu je dnes veľmi ťažké, ale my sa snažíme zo všetkých síl! Potrebujeme však aj vašu pomoc! Vieme, že je ťažké v dnešnej nie ľahkej dobe od niekoho pýtať finančnú podporu, no ak sa nájde niekoľko tisíc ľudí, ktorí nás čítate a podporíte nás akoukoľvek sumou, dokážeme spoločne konkurovať ostatným médiám! Buďte našou podporou, vytvorme komunitu a spoločne informujme o tom, čo je dnes zakázané, len preto, že je to normálne! Ďakujeme vám! Kliknite sem a podporte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *