Blaha prišiel za Kotlebom a Naď s Mazúrekovcami sa do nich okamžite pustili - MAGAZÍN 1
Slovensko

Blaha prišiel za Kotlebom a Naď s Mazúrekovcami sa do nich okamžite pustili

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Parlament v piatok rokuje o zákone, ktorý zvýhodní zaočkovaných ľudí na Slovensku a všetky ich výhody by už nevychádzali len z vyhlášok, ale zo zákona. Kotlebovci ešte včera zverejnili výzvy, aby ľudia prišli pred parlament vyjadriť svoj nesúhlas s vládou.

Na proteste pred parlamentom sa zišli stovky ľudí a niekoľkokrát k ním pristúpil Marian Kotleba vo svojom vyhlásení. Okrem toho sme tam mohli vidieť aj poslancov zo strany Smer. Petra Pellegriniho však ľudia vypískali.

Médiami sa šíri fotografia, kde môžeme vidieť Mariana Kotlebu pred davom ľudí a poslanca Ľuboša Blahu za Smer, ako šéfa ĽSNS drží za ruku. “

Rozprával som sa s ľuďmi, podával si ruky. Ako som tak išiel, pri vchode stál s hlúčikom ľudí poslanec Marian Kotleba. “Niečo na mňa volal. Tak som k nemu podišiel a chytil ho za plece, že čo sa pýta, lebo som ho nepočul, bol tam veľký hluk. Vid fotka dole. Pýtal sa, či budeme v Smere hlasovať proti zákonu o zákaze vstupu do reštaurácii pre neočkovaných alebo sa zdržíme. Odpovedám, že samozrejme, že budeme proti. A že to aj dáme na ústavný súd. Ľudí okolo som ubezpečil, že budeme za nich v parlamente bojovať, ako vieme.” vysvetlil Blaha na sociálnej sieti.

Fotografia sa však nepáči vládnym poslancom ale ani Mazúrekovmu portálu Kulturblog, v ktorom pracujú jeho dvaja poslaneckí asistenti. Minister obrany Naď aj minister Korčok nazvali toto spojenie ako komunista s fašistom a Mazúrekovci vytiahli staré vyjadrenia Blahu proti Kotlebovi.