Blaha aj Pročko ušli pred rozčúlenými občanmi. Zrazu sa objavil Kotleba a ostali ticho aj policajti - MAGAZÍN 1
Slovensko

Blaha aj Pročko ušli pred rozčúlenými občanmi. Zrazu sa objavil Kotleba a ostali ticho aj policajti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pred parlamentom v stredu 5.mája 2021 nastal rozruch, kedy sa nahnevaní občania sťažovali všetkým politikom. Vykrikovali im, že kvôli ich neschopnosti umrelo 12-tisíc ľudí, či to, že vláda bude zvyšovať dane. Občania boli hluční a nie všetci mali nasadené rúška. Aj keď rúška v exteriéri už nie sú povinné, mali by sme ich mať, ak nie sme od ostatných viac ako päť metrov. To sa nepáčilo policajtom, ktorí ich na mieste riešili (video na konci článku).

Keď sa nahnevaní občania sťažovali okoloidúcim politikom, ktorí odchádzali z parlamentu, aby si ich zastali pred policajtmi, totálne ich odignorovali. Ľuboš Blaha sa vyhovoril, že sa musí pripraviť na vystúpenie, ktoré o chvíľu má a len mávol rukami. Jozef Pročko asi nemal s dotyčnými občanmi dobré skúsenosti a povedal len cynickú poznámku.

Keď sa situácia extrémne stupňovala, objavil sa šéf ĽSNS Marian Kotleba, ktorý elegantne upokojil celú situáciu. Občanom povedal, aby boli slušní aj k policajtom a upokojili sa. Jeho reakcia ohromila aj ľudí s diskusii a Kotlebov prístup sa im veľmi páčil.

Kotleba dokonca vo videu povedal, že “pár ľudí si od nás kúpili”, ale že musia byť pripravení aj na takéto podrazy.