Zo sveta

Black Lives Matter sa vymyká kontrole! Šikanujú ľudí na ulici, ktorí sa nepripoja (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Aktivisti hnutia Black Lives Matter (Na černošských životoch záleží) v Spojených štátoch znovu intenzívne demonštrujú po ďalšom prípade policajnej brutality, ktorej obeťou sa opäť stal černoch. Vo svojom zápale začínajú ale zachádzať až tak ďaleko, že do symbolického dvíhanie päsťou nútia aj náhodných ľudí nehľadiac na to, či sa dotknutým do toho vôbec chce, alebo nie.

Dokazujú to videá, ktoré sa rýchlo rozšírili na sociálnych sieťach. Na jednom je skupina demonštrantov, ktorá v metropole Washington stojí nad ženou sediacou na záhradke pred reštauráciou. Tá odmietla sa stále agresívnejšej skupine podvoliť a zdvihnúť ruku. „Cítila som sa napadnutá,“ povedala žena reportérovi denníka The Washington Post, informuje portál idnes.cz

Žena dodala, že sa protestných pochodov v minulosti už zúčastnila a že k dôvodom demonštrácií má pochopenie a sympatie. Podľa nej ale nie je správne, aby sa tieto prejavy na ľuďoch presadzovali stále a za každú cenu.

Na druhom videu takisto z amerického hlavného mesta skupina aktivistov obťažuje dvoch Belošských hostí takisto pred miestnou reštauráciou. Keď odmietnu zdvihnúť päsť, jedna z demonštrantiek im začne hlasno nadávať. Z davu sa potom ozýva skandovanie, že „Belošské mlčanie znamená násilie“.

Radikalizácia hnutia Black Lives Matter je zrejmá aj v názoroch vyjadrovaných na sociálnych sieťach. Podľa hesla „kto nie je s nami, je proti nám“ sa začala raziť teória, že kto nezdvihne päsť, prejavuje belošskú nadradenosť.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *