Biden berie peniaze na zdravotníctvo, aby pomohol migrantom v Amerike - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Biden berie peniaze na zdravotníctvo, aby pomohol migrantom v Amerike

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Prezident Joe Biden vybral z amerických zdravotníckych programov dve miliardy dolárov, aby pomohol dopraviť mladistvých migrantov a deti k ich rodičom, ktorí sú ilegálnymi migrantmi, po celých Spojených štátoch, uvádza tlačové správy.

“Ministerstvo zdravotníctva a ľudských služieb (HHS) odklonilo viac ako dve miliardy dolárov určených na iné zdravotnícke iniciatívy na pokrytie nákladov na starostlivosť o deti imigrantov bez sprievodu,” uviedol portál Politico.

Podľa uniknutej správy z New York Times by náklady na tento program pre migrantov mali do konca októbra 2021 dosiahnuť 9 miliárd dolárov.

Správa portálu Politico nasleduje po úniku vládnej správy do New York Times z 10. mája. Uniknutá správa ukázala, ako agentúra HHS očakáva, že do októbra minú takmer deväť miliárd dolárov, aby realizovala Bidenové rozhodnutie dovážať mladíkov a deti nelegálnych migrantov do Spojených štátov.

Od januára bolo na hraniciach vládou riadeným programom prijatých zhruba 50 000 mladíkov a detí, čo nahradilo politiku prezidenta Donalda Trumpa, ktorý dopravoval mladíkov a deti späť do ich domovov v Strednej Amerike.