Bez vakcíny ťa nepustia do lietadla! Prvá letecká spoločnosť, ktorá bude vyžadovať očkovanie - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Bez vakcíny ťa nepustia do lietadla! Prvá letecká spoločnosť, ktorá bude vyžadovať očkovanie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

O vakcíne na koronavírus sa hovorí čoraz častejšie a aj Slovensko si už objednalo niekoľko miliónov kusov. Ministerstvo aj premiér však tvrdia, že očkovanie bude úplne dobrovoľné. Problém pre tých, ktorí sa zaočkovať nedajú, však môžu byť rôzne obmedzenia.

Austrálska letecká spoločnosť Qantas sa chystá v budúcnosti od medzinárodných cestujúcich vyžadovať potvrdenie, že boli zaočkovaní proti Covid 19. Generálny riaditeľ tejto spoločnosti Alan Joyce povedal pre CNN Nine News, že tento krok bude „nevyhnutnosťou“, keď budú vakcíny proti koronavírusu dostupné pre všetkých.

„Pozeráme sa na to, že by sme zmenili naše podmienky tak, aby sme medzinárodným cestujúcim povedali, že ich žiadame, aby boli zaočkovaní skôr, ako sa dostanú na palubu do lietadla,“ uviedol podľa the Guardian. Podľa Joycea dostanú výnimky len ľudia, ktorí sa nemôžu očkovať zo zdravotných dôvodov.

Riaditeľ leteckej spoločnosti Joyce si myslí, že k rovnakému kroku pristúpia aj ostatní leteckí dopravcovia po celom svete. „Myslím si, že to bude bežná vec, keď sa rozprávam s kolegami z iných leteckých spoločností po celom svete. Pozeráme sa na to, ako môžete mať očkovanie (zapísané) v elektronickej verzii pasu, ktorý potvrdzuje, aká je vakcína, ak je akceptovaná v krajine, do ktorej cestujete,“ uviedol a zároveň dodal „Aby sa to stalo, je potrebné zaviesť veľa logistiky, veľa technológií.“