Bez Ruska a USA nedokážeme vyriešiť konflikt v Sýrii. Vyhlásil Jordánsky minister.

Jordánsky minister zahraničných vecí Ayman Safadi sa domnieva, že bez zhody medzi Ruskom a USA sa nedá prekonať konflikt v Sýrii.

“Pre Jordánsko je prioritou politicky prekonať sýrsky konflikt. Sme pripravení ku koordinácii a dialógu s ruskými priateľmi, americkými kolegami, svetovým spoločenstvom, pretože sýrska kríza negatívne ovplyvňuje medzinárodné vzťahy vo svete, vzťahy medzi medzinárodnými hráčmi. Opakujem, že bez zhody medzi Ruskom a USA sa nedá zabezpečiť spravodlivé politické urovnanie sýrskeho konfliktu, “vyhlásil Safadi na spoločnej tlačovej konferencii s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom.

Vojnový konflikt v Sýrii trvá od roku 2011. Koncom roka 2017 bolo vyhlásené víťazstvo nad teroristickou skupinou IS v Sýrii a Iraku. V niektorých oblastiach Sýrie, ale pokračujú operácie proti ozbrojencom. Na prvom mieste je dnes politické urovnanie, obnovenie Sýrie a návrat utečencov.

zdroj

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *