Berlín zakázal protestovať proti opatreniam koronavírusu a nasadzuje tisíce policajtov - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Berlín zakázal protestovať proti opatreniam koronavírusu a nasadzuje tisíce policajtov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Úrady v Berlíne zakázali rad plánovaných demonštrácií proti reštriktívnym opatreniam krajiny v dôsledku koronavírusu a tvrdia, že boli organizované „pravicovými extrémistami“ a viedli by k šíreniu vírusu. Mesto nasadzuje tento víkend niekoľko tisíc policajtov okolo nemeckého hlavného mesta s odkazom na existujúce hrozby.

Nemecké mesto však nezakázalo júnový protest Black Lives Matter, ktorého sa zúčastnilo približne 15 000 ľudí.

Medzitým, zhromaždenie za slobodu malo 17.000 registrovaných demonštrantov pre udalosť na 29. augusta, než ju Berlín zakázal.

„Sme stále uprostred pandémie s rastúcimi číslami infekcie,“ povedal minister vnútra v Berlíne Andreas Geisel. „Nejedná sa o rozhodnutie proti slobode zhromažďovania, ale o rozhodnutie v prospech ochrany pred infekciami,“ pokračoval a dodal, že Berlín by nemal byť „zneužívaný ako dejisko pre popieračov koronavírusu … a pravicových extrémistov“ dodal.

Medzitým nemecká pravicová strana Alternatíva pre Nemecko (AFD) vyzvala k protestu pri Brandenburskej bráne proti tomuto zákazu.

„Senát pošliapava naše základné práva,“ uviedla AFD vo svojom vyhlásení.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *