Slovensko

Benčík sa sťažuje za šikanovanie od policajtov na mítingu Kotlebovcov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Kandidát Kiskovej strany Za Ľudí Ján Benčík, ktorý si u ľudí zaslúžil prezývku „udavač“, za jeho sledovanie názorov na internete a následné nahlasovanie takýchto príspevkov polícii, sa zúčastnil protestného mítingu proti ĽSNS v Martine.

Kotlebovci majú od začiatku problémy na ich vlastných mítingov, kedy liberáli vyhlásili, že budu ich zhromaždenia narúšať. Najprv tieto protesty označili ako „tiché“ no všetko sa to zmenilo vtedy, keď začali platiť a zvážať osadníkov proti Kotlebovcom. Tí spolu s liberálmi agresívne napádali pokojné mítingy ĽSNS.

Na posledných mítingoch dokonca kričali na Kotlebovcov, že ich zabijú alebo zarežú (video dôkaz tu). Kotlebovci informovali aj ministerku vnútra, aby v tejto situácii zakročila. Po Milanovi Mazurekovi hodili liberáli kameň, ktorý mohol trafiť aj nevinných ľudí.

Ján Benčík, kandidát Kisku sa sťažuje, že na protestnom mítingu proti ĽSNS ho polícia kontrolovala, aj keď len ticho držal prečiarknutý hákový kríž.

„Plne rešpektujem prácu polície pri zabezpečovaní verejného poriadku. Ak však prídete na protestné zhromaždenie proti mítingu Kotlebovej ĽSNS v Martine a hneď pri príchode vás Anton Grňo s partiou „zdraví“ zvieracím ručaním a po krátkej dobe, v čase keď je protestujúcich ešte iba hŕstka, prídu dvaja príslušníci PZ a žiadajú napred od syna a následne aj odo mňa, aby sme predložili doklady, príde to človeku trochu zvláštne. Najmä ak pokojne stojíte ďaleko od tribúny vo vymedzenom priestore s malým transparentom s preškrtnutýnm hákovým krížom a na otázku čo je dôvodom lustrácie, vám odpovedia, že robia námatkové kontroly kvôli osobám ktoré sú v pátraní a na otázku či budú podobne kontrolovať aj Kotlebových sympatizantov síce odpovedia, že áno, ale vy dobre vidíte, že po celý čas jedinými kontrolovanými osobami ste boli iba vy. Kontrolovali nás kpt. M. M. (302048) a pprap. R. T. (311198). Menovaní s nami komunikovali slušne, dovolili nám aby sme ich vyfotografovali, ale celá záležitosť v nás zanechala pachuť a vyvolala oprávnené otázky.“ napísal Benčík na sociálnej sieti.

https://magazin1.sk/livia-vo-svojom-novom-videu-vyskolila-bencika-a-zomri-video/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *