adplus-dvertising

Belgický politik to už nevydržal: „Skoncujme s islamskou okupáciou!“

Veľmi známy flámsky poslanec a mestský radca Filip Dewinter vyšplhal na strechu 500 rokov starej budovy radnice v Antverpách, aby volal po skoncovaní s tým, čo nazval „okupácia mesta islamom“.

Tento šéf pravicovo populistickej strany Vlaam Belan z flámskej časti Belgicka Filip Dewinter na Twitter umiestnil video sám seba, ako prednáša na islam kritické posolstvo, zatiaľ čo stojí na streche radnice mesta Antverpy vedľa zlatého orla.

„Na začiatku politického roka špeciálna iniciatíva: vyhlásenie zo strechy Antverpskej radnice po boku nedávno reštaurovaného orla!“ Napísal Dewinter do tweetu.

Dewinter v tomto posolstve poskytol krátke poučenie o histórii tohto mesta, budovy radnice a o tom, ako je oboje prepojené s ideou slobody. Taktiež uvádzal všetky rôzne sily zvonka, ktoré v rôznych dobách toto mesto okupovali.

„Táto radnice je tu od roku 1565,“ povedal Dewinter. „Počas tých piatich storočí, keď táto radnica existovala, bola obliehaná, zapálená a zažila nespočetné revolúcie, vojny a invázie do nášho mesta. Táto radnica symbolizuje slobodu Antverp. „

„Nie je bezdôvodné, že kancelária starostu Antverp je zhotovená z dreva stromu slobody, ktorý stával priamo pred radnicou na Grote Markt. Sloboda je podstatou toho, v čo ľud Antverp verí. „

„Toto mesto okupovali Rimania, Španieli, Francúzi, Nemci a dnes je to islam,“ vysvetľuje Dewinter. „Dnešné Antverpy sú takmer z 25% moslimské, cez polovicu detí v základnej škole je moslimských, naše mesto má cez 65 mešít. A s tým sa musí skoncovať. Tá okupácie nášho mesta islamom musí skončiť. „

Za tento výstup by Dewinter mohol dostať pokutu. Podľa neho je však pokuta zrejme malá cena, ktorú stojí za to zaplatiť, aby túto otázku osobitnej dôležitosti vniesol do vedomia ľudí.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Antverpy sú jedným z nejislamizovanějších miest celého Európskeho kontinentu.

Vlani na jar toto druhé najväčšie belgické mesto zažívalo prudký nárast zločinov spáchaných ručnými granátmi a bombami v autách, o čom mnohí veria, že sú spojené s gangami cudzincov (migrantov) v tomto meste.

Tento rok v lete bola štvrť Antverp terorizovaná skupinou niekoľkých tuctov afrických migrantov, ktorí začali byť násilní potom, čo im polícia zrušila ich oslavu, čo sa potom údajne vymklo spod kontroly.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.