Zo sveta

Belgicko rozdalo rúška najprv migrantom a teraz ich prosia pre lekárov od ľudí

Pred mesiacom belgická vláda objednala rúška pre stredisko Klein Kasteeltje pre žiadateľov o azyl, zároveň vláda v Bruseli hovorila Belgičanom, že si iba potrebujú riadne umyť ruky, aby sa uchránili pred koronavírusom.

Belgická ministerka zdravotníctva Maggie De Block je tiež štátnou tajomníčkou pre azyl a migráciu. Podľa správy od Sceptre De Block zadala pre migračné centrum objednávku na ochranné rúška vo výške 30.000 euro.

Súčasne De Block a virológ Marc Van Ranst hovorili Belgičanom v televíznych rozhovoroch, aby neprepadali panike, pretože samotné umývanie rúk stačí, aby sa zabránilo infekcii koronavírusu.

V nedeľu oznámila Belgicko takmer 1 100 potvrdených prípadov infekcie koronavírusom a belgický zdravotnícky personál trpí nedostatkom masiek.

Aby sa vyriešila núdzová situácia, belgická vláda minulý týždeň objednala 5 miliónov ochranných rúšok od spoločnosti v Turecku, ktoré mali byť dodané najneskôr v nedeľu. Žiadne rúška ale nedorazili a De Block pripustila, že ich turecký dodávateľ podviedol, a že šance sú „minimálne“, že by vôbec nejaké rúška dostali.

Belgicko prechádza skutočnú krízu, pretože v súčasnej dobe má na sklade iba 500 000 rúšok. Ako núdzové opatrenia vláda požiadala občanov, ktorí vlastnia špeciálne rúška s filtrom, aby ich darovali nemocniciam.

Skutočnosť, že Belgicko myslelo na bezpečnosť migrantov skôr ako na vlastných občanov, je ironická, najmä preto, že, ako nedávno zdôraznil maďarský premiér Viktor Orbán, imigrácia je to, čo priviedlo koronavírus do Európy na prvom mieste.

5 Replies to “Belgicko rozdalo rúška najprv migrantom a teraz ich prosia pre lekárov od ľudí

  1. Belgickej vláde načisto je. BE!!! Keby pošli oni na koronu… tak by sa asi všetkým Belgicku poriadne uľavilo. Iba idiot by teraz daroval niečo, čo je dôležité a zároveň aj potrebné na jeho vlastné prežitie!!! To im mali odporučiť aby si zároveň vykopali aj vlastné hroby!!!

  2. Ja ziju v belgii a muzu vam rict ze Belgie je asi jediny stat v evrope ktery tvrdi lidem ze rousky sou uplne zbytecne a dokonce navrhli aby lidem davali pokutu zato kdyz pujdou ven s rouskou🤬v momente kdy kazdy jeden stat schanel rousky tak belgie stahla a zastavila prodej rousek a znicili je!?! Proste stat debilu

  3. Hello, i read your blog from time to time and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam responses? If so how do you reduce it, any plugin or anything you can recommend? I get so much lately it’s driving me mad so any help is very much appreciated.|

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *